Több ágazatban is gyengült a foglalkoztatási hajlandóság
Az építőipart kivéve, ahol változatlan maradt, a a többi ágazatban csökkent a foglalkoztatási hajlandóság februárban, a GKI konjunktúra indexe szerint. Miközben a lakosság kevésbé fél a munkanélküliségtől, írja a Portfolio.
Esett az üzleti bizalmi index minden ágazatban, a kereskedelemben volt a legkisebb a csökkenés. Az iparban a termelési helyzet megítélése nem változott. Az építőipar bizalmi indexe számottevően romlott, a rendelésállomány és a termelés megítélése szempontjából egyaránt.
A szolgáltatók is sötétebbnek látják a kilátásokat az üzletmenetben és a várakozások tekintetében is.
A foglalkoztatási hajlandóság az építőipar kivételével - ahol nem változott - minden ágazatban gyengült, s kissé erősödött a lakosság munkanélküliségtől való félelme is. Az áremelési szándék az iparban kissé gyengült, a többi ágazatban viszont erősödött.
Portfolio.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy friss tanulmány szerint három dologra van szükség, hogy növeljük mentális élességünket. Teljes cikk
A NAV közzétette a 2026. évre vonatkozó ellenőrzési tervét, amely világosan jelzi, hogy a hatóság a következő hónapokban is adatvezérelt,... Teljes cikk
Öcsi bácsi 1986-ban kezdett el dolgozni a jelenlegi munkahelyén főállású autószerelőként, és a családi vállalkozás minden fontos mérföldkövénél ott volt. Teljes cikk
- Rég nem látott csúcson a brit munkanélküliség 1 hete
- 300 ezer új munkahely, adómentes bérek – mutatjuk, milyen munkavállalói ígéretek hangoztak el hétvégén 1 hete
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 1 hete
- A fiatal felnőttek közel fele ritkán vagy soha nem tesz félre pénzt arra az esetre, ha nem tudna dolgozni 2 hete
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hete
- Több napot dolgozhatnak az idénymunkások 2026-tól – változnak az EFO-szabályok 3 hete
- "Ez nem gazdasági siker, hanem zsákutca" – Kapitány István nekiment a vendégmunkás-rendszernek 3 hete
- Miért lett sokkal nehezebb állást találni és miért kellenek a vendégmunkások? 1 hónapja
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 1 hónapja
- Fogy a dolgozó Magyarország: újabb tízezrekkel kevesebben a munkaerőpiacon 1 hónapja
- Egyszerűsített foglalkoztatás: itt az új Efo kalkulátor 2026-ra 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben