További gyártást telepít Magyarországra az osztrák cipőgyár
Bővíti hazai kapacitását Magyarországon a Siesta gyermekcipőgyár osztrák tulajdonosa, a felső-ausztriai Hofkirchenben lévő Shoe und Shirt cég.
Papp István, az OMMF elnöke csütörtökön úgy tájékoztatott, hogy a megállapodás szerint a generálkivitelezők szigorúak lesznek az alvállalkozókkal szemben, így a munkaterületeken dolgozókat számon tartó építési napló és a munkaidő-nyilvántartás mindig az ellenőrök rendelkezésére áll majd. Erre azért van szükség, mert gyakran hiába rendelkeznek munkaidő adatokkal a cégek, a dokumentum még sincsen a munkaterületen - tette hozzá.
Az elnök közölte: a megállapodásban az OMMF azt vállalta, hogy ellenőrzéseit követően tájékoztatja a generálkivitelezőket az alvállalkozóiknál talált szabálytalanságokról. Akik rendre megsértik a törvényeket, azokat ne kezeljék megbízható partnerként - hangoztatta Papp István. Az alvállalkozókról maguk a generálkivitelezők is érdeklődhetnek, mielőtt megbízást adnának. Az OMMF a szolgáltató állam jegyében igény esetén közli a cégekkel, hogy jövőbeni alvállalkozóikat elmarasztalta-e korábban a hatóság.
Papp István kitért arra, hogy a megállapodást májusban egy ellenőrzés előzte meg az autópályák építési területén. Az OMMF júniusban közölt felmérése szerint a vizsgált időszakban az ellenőrzött 576 munkáltató 54 százaléka foglalkoztatott feketemunkásokat. Az ellenőrzött cégek 3072 munkavállalójából 1047 nem volt bejelentve, azaz egyharmada feketén dolgozott.
MTI/Menedzsment Fórum
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk