Továbbra is sok a betöltetlen munkahely Európában
Az előző negyedévhez képest nem változott a betöltetlen munkahelyek aránya a harmadik negyedévben az Európai Unióban, az euróövezetben viszont enyhén csökkent - közölte csütörtökön az Európai Unió statisztikai hivatala az Eurostat. Arányaiban a legtöbb betöltetlen munkahely Csehországban volt.
Az Európai Unió 28 tagállamában 1,8 százalékot tett ki az üres állások aránya, ugyanannyit, mint az első és a második negyedévben, de magasabb volt az egy évvel korábbi 1,6 százaléknál.
A betöltetlen munkahelyek aránya a harmadik negyedévben Csehországban volt a legmagasabb, 3,1 százalék, majd Belgium következett 2,9 százalékkal, az Egyesült Királyság 2,5 százalékkal és Németország 2,3 százalékkal.
A legalacsonyabb arányt Portugáliában és Spanyolországban regisztrálták, 0,7 százalékot, míg Görögországban, Bulgáriában és Lengyelországban 0,8 százalékos volt a ráta.
Magyarországon az uniós átlagnál magasabb, 2,0 százalék volt a betöltetlen munkahelyek aránya a harmadik negyedévben, magasabb a második negyedévi 1,9 százaléknál és az egy évvel korábbi 1,6 százaléknál.
A harmadik negyedévben az egy évvel korábbihoz képest az unió 28 tagállamából 23-ban nőtt a betöltetlen munkahelyek aránya, ötben nem változott. A legnagyobb növekedést Lettországban regisztrálták, 1,2 százalékpontot, azt követően Csehországban 0,8 százalékpontot, valamint Cipruson 0,7 százalékpontot.
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Miközben Moszkva egyre nehezebben talál munkaerőt a dróngyártáshoz, váratlan irányból érkezhet segítség: az ukrán hírszerzés szerint... Teljes cikk
A megélhetési költségek folyamatos emelkedése miatt minden ötödik munkavállaló kénytelen másodállást vállalni Horvátországban - derül ki a Moj... Teljes cikk
Az EU bírósága megerősítette az unióban alkalmazandó megfelelő minimálbérekről szóló irányelv nagy részének érvényességét, ugyanakkor... Teljes cikk
- Meddig szólhat bele az EU a tagállamok béreibe? - fontos ítélet született 2 hete
- Nincs szorgalmas vagy lusta generáció - a Z a közös élményt keresi és nem akar belehalni a munkába 2 hete
- 300 új munkahely Vecsésen: elindult a termelés 2 hete
- 55 új munkahely jön létre 42 milliárdból Szolnokon 3 hete
- Támogatás, nem sajnálat: így álljunk a mellrákkal küzdő munkatársaink mellé 3 hete
- Új alelnök a Közép- és Kelet-Európai Bankszövetség élén 1 hónapja
- Hazudnak a munkahelyen? Így ismerheted fel 1 hónapja
- Nem csak magánügy, hanem munkahelyi ügy is - miért ciki téma Magyarországon a menopauza? 1 hónapja
- Idén már kevésbé féltik a magyarok az állásukat a mesterséges intelligenciától 1 hónapja
- Amikor a sokszínűség kihívássá válik – kultúrák harca a munkahelyeken 1 hónapja
- Több ezer új állás a Mercedesnél – Magyarország veszi át az európai gyártás súlypontját 1 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?