Uniós biztos lesz az WTO elnöke
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat Az Európai Unió volt kereskedelmi biztosa lesz a Világkereskedelmi Szervezet (WTO) új elnöke. Pascal Lamy útja akadálytalannak tűnik az elnökségig, de jelölését jóvá kell hagynia a WTO általános tanácsának. A szervezet tagjai elsősorban az egyre élesebbé váló kereskedelmi viták megoldását várják az új elnöktől.Ki kell békítenie az EU-val és az USA-val KínátAjánlatTextilultimátumot adott Kínának az EUAkadálytalannak tűnik Pascal Lamy útja a Világkereskedelmi Szervezet elnöki tisztéig. Az Európai Unió volt kereskedelmi biztosát a szervezet genfio általános gyűlése választja meg formálisan.Lamy elnöksége onnantól vált biztossá, hogy uruguayi ellenfele, Carlos Perez de Castillo néhány hete visszalépett a jelöltségtől. Az új elnök a thay Szupacsai Panitcspakdit váltja fel a pozícióban - írja a BBC News.Az új vezetőtől a WTO-n belüli egyre élesebb kereskedelmi viták lecsitítását várja a tagság. A Leginkább a kínai textilvita veszélyezteti a WTO szabadkereskedelmi elveinek zavartalan működését. Az egyesült Állmaok és az Európai Unió textilexport-korlátozást követelnek kínától saját iparuk védelmében - ez azonban ellentétes a WTO szabadkereskedelmi elveivel.Lamy a kereskedelmi korlátozások további csökkentésére tett ígéretet a WTO 148 tagjának.[origo]Korábban:Mérsékletre int a WTO a kínai textiláradat kapcsánWTO: Lassul a világkereskedelem növekedéseWTO-val fenyegeti Kína az EU-t Az [origo] kiadója a T-Online Magyarország Rt. © Minden jog fenntartva
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?