Vállalkozókedvű migránsok jelentkezését várják
EU-s támogatású projektbe vár migráns jelentkezőket a Szubjektív Értékek Alapítvány. A nyolc hónapos ösztöndíjjal támogatott program során az üzleti élet legfontosabb fogásait sajátíthatják el a jelentkezők, akik így megteremthetik saját vállalkozásaik alapjait – áll az alapítvány lapunkhoz eljuttatott közleményében.
A bevándorlók hozzáférését a magyarországi munkaerőpiachoz nem csak a gazdasági válság, hanem a helyi viszonyok ismeretének hiánya is hátráltatja. A projekt résztvevői világos képet kapnak a hazai piaci viszonyokról: hogyan tudnak alkalmazkodni és hogyan tudják felismerni és kiaknázni a kulturális különbségekből eredő lehetőségeket.
A bevándorlók integrációja és sikeres üzleti vállalkozásai az országnak is hasznot hoznak – mondta el Lőrincz Marcell az alapítvány vezetője. Sokan magas végzettséggel, kreatív ötletekkel és a magyarokétól eltérő látásmóddal rendelkeznek, melyeket kár lenne veszni hagyni – tette hozzá Lőrincz.
A projektet az Európai Integrációs Alap támogatja, a felhívás itt olvasható.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Már lehet pályázni a Nemzeti Tehetség Program idei kiírásaira, 13 kategóriában összesen négymilliárd forint támogatás érhető el - jelentette be... Teljes cikk
A Generali Csoport immár ötödik alkalommal hirdette meg a kis- és középvállalkozások fenntarthatósági törekvéseit segítő EnterPRIZE nemzetközi... Teljes cikk
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a fiatal gazdáknak is elérhetővé teszi minden vármegyében az ingyenes pályázatírás szolgáltatását -... Teljes cikk
- Olyan munkahelyet hozunk létre, ahol mi is szívesen dolgoznánk - fókuszban a munkavállalói jóllét 1 hete
- Megjelentek a Nemzeti Tehetség Program idei pályázatai 1 hete
- Meghosszabbított határidő: még pályázhatnak a felelős kkv-k 15 milliós támogatásra 1 hete
- Bérgarancia Alap: védelem fizetésképtelenség idején 2 hete
- Kezdő vállalkozásokat támogató központ nyílt Sepsiszentgyörgyön 3 hete
- Akár 75 millió forintos támogatást is kaphatnak a fiatal gazdák 3 hete
- Veszélyes tendencia: nőtt a fiatal munkanélküliek aránya az EU-ban 3 hete
- Munkahelyi bölcsőde kialakítására lehet pályázni 4 hete
- Íme 40 megbízható munkaadó 1 hónapja
- Utódok az élen! 2.generációnál a staféta! 1 hónapja
- Hol keresnek a legtöbbet? - íme az európai átlagfizetések 1 hónapja