Vita a munkaszüneti napok körül - legyen mindegyik vasárnap?
Németországban a munkáltatói oldal képviselői azt követelik, hogy a munkaszüneti napokat kifejezetten hétvégére időzítsék - írja a der Spiegel. Ez a téma már régóta vita tárgya a német választási kampányban.
Egy vállalkozókat képviselő érdekszervezet, a Berlin-Brandenburg szerint a munkaszüneti napokat vasárnapra kellene időzíteni, hogy hét közben ne essenek ki munkanapok.
Ezzel szemben a Die Linke (Baloldal) párt a vasárnapra eső munkaszüneti napokat kiadná a munkavállalóknak a rákövetkező hétfőn. „Meg kell fordítani a kockát” - mondja Christian Görke, a baloldali frakció parlamenti titkára. „A nehezen kivívott munkajogok korlátozása helyett inkább ki kell terjeszteni azokat, és ahogy Spanyolországban, Belgiumban és az Egyesült Királyságban bevett gyakorlat, ha a munkaszüneti napok vasárnapra esnek, akkor a következő munkanapon kell pótolni őket. Nekünk is követnünk kellene a példájukat.”
Az üzleti élet képviselői a munka nélküli nőnap ellen is szót emeltek (március 8. nemzetközi nőnap - 2019 óta munkaszüneti nap a fővárosban). Számításaik szerint minden egyes plusz munkanap mintegy 230 millió euró gazdasági hasznot hozna Berlin számára.
Le kell dolgozni a munkaszüneti napokat?
- 2025.02.28Vezetői Best Practice Fórum - Digitális transzformáció és az AGILE A Fórum célja: A Fórum célja a jó vezetői gyakorlatok és tapasztalatok megosztása, illetve a hazai vezetési kultúra fejlesztése.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.11Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Szervező: BME
Részletek
Jegyek
- 2025.03.18Óbudai Egyetem Állásbörze A személyes találkozás az potenciális jelentkezőkkel az állásbörzén az egyik leghatékonyabban módszer, hiszen amíg egy önéletrajz csupán „vázlatos” formában nyújt a jelentkezőről képet, addig a személyes találkozás és beszélgetés által sokkal jobban bizonyíthatnak is a szakmai felkészültséggel kapcsolatban.
Részletek
Jegyek
- 2025.03.27 recruiTECH konferencia A recruiTECH elsősorban HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding specialistáknak és learning & development szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a toborzási céljaikért a munkaerőpiacon, akik keresik az új megoldásokat, melyek segítségével hatékonyabbá tehetik vállalatuk tevékenységét.
Részletek
Jegyek
Januárban 4,3 százalékra emelkedett a munkanélküliség Csehországban a decemberi 4,1 százalékról - közölte a cseh munkaügyi hivatal hétfőn Prágában. Teljes cikk
A legtöbb munkahely megszüntetését a technológiai szektorban regisztrálták. Teljes cikk
Az Egyesült Államokban az elemzői várakozásoknál jelentősebben nőtt a foglalkoztatottak száma januárban az ADP munkaügyi adatfeldolgozó intézet... Teljes cikk
- Nem kell pánikolni, de érdemes végiggondolni mi lenne, ha valaki elveszítené az állását 1 hónapja
- Így állt a munkanélküliség Németországban decemberben 2 hónapja
- Tízből négy német vállalat tervez leépítést 2025-ben 2 hónapja
- 2025: munkaszüneti napok, ünnepek 2 hónapja
- Népszavazás dönthet róla, hogy munkaszüneti nap legyen-e december 24. 3 hónapja
- Új munkaszüneti napról szavazhat a parlament 3 hónapja
- Ebből az országból várja a szakképzett munkaerőt Németország 6 hónapja
- A távmunka trend most érezteti hatását: üresednek az irodaházak 6 hónapja
- Ezzel jár a lanyha gazdasági teljesítmény a munkaerő szempontjából Németországban 6 hónapja
- Melyik szektort érinti leginkább a szakemberhiány? 6 hónapja
- Ezt tudniuk kell a német nyugdíjrendszerről a kint dolgozó magyaroknak 6 hónapja