Zala megye: több a munka, kevesebb az álláskereső
Zala megyében 20 százalékkal csökkent májusban a regisztrált álláskeresők száma az elmúlt év azonos időszakához képeset - közölte a kormányhivatal foglalkoztatási főosztálya.
A foglalkoztatási főosztály közleményében kitért arra is, hogy a korábbi években a tavasz utolsó hónapjában szinte mindig mérséklődött az álláskeresők száma. A szezonális foglalkoztatás mellett az idén a feldolgozóiparban is nagyobb volt a munkaerőigény, bővült a közfoglalkoztatásban résztvevők száma, az induló képzések miatt pedig kevesebben kerültek ki a regisztrációból, mint a korábbi hónapokban.
Májusban 1,1 ezer álláskeresőt regisztráltak, közülük százan első alkalommal kerültek nyilvántartásba.
Az év ötödik hónapjában a nyilvántartott álláskeresők aránya 6,3 százalékra csökkent Zalában, az álláskeresési ráta május végén az előző havinál 0,7 százalékponttal, az egy évvel korábbinál pedig 1,4 százalékponttal volt alacsonyabb.
A regisztrált álláskeresők 10 százaléka pályakezdő. Május végén 764 pályakezdő szerepelt a nyilvántartásban, ezzel szemben tavaly májusban csaknem 1130 fiatal keresett munkát a kirendeltségek segítségével. Folyamatosan csökken a tartósan (egy éven túl) regisztrált álláskeresők száma is: az idén május végén 2,2 ezren szerepeltek a nyilvántartásban, míg a tavalyi év azonos időszakában a tartósan regisztráltak száma meghaladta a 2,8 ezret.
A munkáltatók 800 nem támogatott új álláshelyet jelentettek be májusban. Az év első 5 hónapjában az elsődleges munkaerőpiacon összesen 4,8 ezer új álláshely volt a megyében, 100-zal több, mint egy évvel korábban.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Lázár János az elmúlt napok havazása kapcsán több bejegyzésben számolt be a közlekedési ágazat rendkívüli munkájáról. A miniszter szerint a... Teljes cikk
Már a januári fizetéssel érkezhet a kedvezmény az édesanyáknak és a családoknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A források felelős és kiszámítható felhasználása, valamint a beérkezett pályázatok alapos, szakmailag megalapozott értékelése érdekében 2026.... Teljes cikk
- Sokan terveznek új állást keresni 2026-ban, de kemény lesz a verseny 1 hete
- Az alkalmazásban állók egy főre jutó ledolgozott munkaóráinak száma - grafikon 1 hete
- Dolgoznak – de nincs munkájuk: így terjednek a kamuirodák 2 hete
- Az üres álláshelyek számának változása - grafikon 4 hete
- Ekkora fizetésemelések várhatóak a magyar munkaerőpiacon 2026-ban 4 hete
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 1 hónapja
- Magyarország régiós szinten is rosszul áll a nemi esélyegyenlőségben 1 hónapja
- Új kihívások előtt a debreceni munkaerőpiac - nem csak munkáskéz, kompetencia is kell 1 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 1 hónapja
- Íme a friss KSH-adatok: csökken a foglalkoztatás, hosszabb az álláskeresés 1 hónapja
- "Többek vagyunk azáltal, hogy más kultúrákkal is együttműködünk" - a Pannonjob és a Club Tihany megoldása a munkaerőhiányra 1 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa