5 informatikai munkakör, amit megtanulhat 4 hónap alatt
Milyen pozíciókba juthat el célzott képzéssel 4 hónap alatt egy jó tanulási képességekkel rendelkező, de korábban az informatikában nem dolgozó munkavállaló? Mekkora fizetésre számíthat kezdőként? Ezt foglalta össze az IseeQ fejvadász cég annak kapcsán, hogy az állam négy év alatt 4 ezer informatikai fejlesztő képzését támogatja egy most indult program keretében.
Az „Informatikai fejlesztői karrier start program” erre a pozícióra képez szakembereket 3-4 hónapos tanfolyamokkal. A jelenség nem újdonság, két éve több versenypiaci szereplő is beszállt ebbe, látva a munkaadói és a munkavállalói igényeket. Logikus gondolkodással, kitartással, elhivatottsággal, legalább középszintű angoltudással el lehet helyezkedni négy hónap után. A junior programozó felügyelet mellett minimális hozzáadott értéket képes előállítani, azonban további tanulás vár rá későbbi munkahelyén mentori segítséggel.
A legkeresettebb programnyelvek: Javascript, Java, PHP, Ruby, C#.
Kezdő fizetés: nettó 250-350 ezer forint
UX designer / UX researcher
Az UX jelentése: user experience (felhasználói élmény). Ide minden beletartozik, ami egy internetes oldalt vagy applikációt trendivé, könnyen használhatóvá, kellemes kinézetűvé tesz. A designer inkább a kinézetért felelős, megtalálja az egyensúlyt a design és a használhatóság között. A researcher pedig tényeket, kutatási adatokat gyűjt a tervezéshez, például analitikai eszközökkel méri a felhasználói viselkedést.
Kezdő fizetés: nettó 200-300 ezer forint
Technical writer
Műszaki affinitás, jó íráskészség és magas szintű idegennyelv-tudás (például angol) kell hozzá. A technical writer olyan műszaki jellegű dokumentációt képes írni, amely segíti adott termék vagy szolgáltatás használatát. Ez lehet online súgó, felhasználói kézikönyv vagy útmutató. A technical writer képes leegyszerűsíteni az információt a felhasználó számára érthető formában, tud vizualizálni például infografikával. A kezdő munkavállaló egyszerűbb szoftverek leírását tudja elkészíteni. Bölcsészeknek karrierváltási opció lehet.
Kezdő fizetés: nettó 300 ezer forint
Tesztelő
Ő az, aki ellenőrzi, hogy egy indulás előtt álló weboldalon működnek-e a funkciók (a gombra kattintva eljut-e az ember oda, ahová szeretne), az esetleges hibákat pedig dokumentálja. Monotóniatűrést és precizitást igénylő munka. E pozíció egy részét már átvették az automaták, ám manuális tesztelőre valószínűleg még sokáig szükség lesz.
Kezdő fizetés: nettó 200-250 ezer forint
IT helpdesk
Ügyfélszolgálati munkakör, melynek összetettségtől függően több szintje létezik. 4 hónapos képzés után az 1-es szintű helpdesk pozíció jöhet szóba. Üzleti szolgáltatóközpontban (a szaknyelvben shared service center) magas szintű angoltudás kell hozzá írásban és szóban. Az IT helpdesk itt a világ különböző részeiről érkező kérdéseket-problémákat kezeli chaten, telefonon.
Kezdő fizetés: nettó 250 ezer forint
„Az informatika az egyik legjobban fizető iparág, a megszerzett tudás a nemzetközi álláspiacon is kamatoztatható. Az itt működő cégek ezen kívül igényes irodai környezetet és fejlődési lehetőséget kínálnak. Egyre többen ismerik ezt fel. Sok példát látok karrierváltásokra szinte minden iparágból: könyvtárosok, jogászok, bolti eladók kezdenek új pályát akár 40 évesen is” - mondja a trendekről Püski Tamás, az IseeQ Kft. operatív vezetője.
Az IseeQ-ról:
A céget négy fiatal fejvadász alapította 2012-ben Budapesten. Informatikusok, mérnökök, értékesítők, pénzügyi és marketing szakemberek közvetítésére specializálódott elsősorban érett fázisú technológiai startup cégek (a szaknyelvben scale up) számára. 2015-ben már a 10 legnagyobb forgalmú magyarországi fejvadász cég között jegyzik. Az IseeQ egyik leányvállalata, az xLabs az alapítója a régió legnagyobb startup versenyének, a „Central European Startup Awards”-nak, amely Ausztriától Bulgáriáig 10 ország legjobb startup cégeit ismeri el.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A magasan képzett egészségügyi szakdolgozók a jövőben önállóan, saját jogon is elláthatnak olyan tevékenységeket, amelyeket eddig kizárólag... Teljes cikk
Egy 2025-ös felmérés szerint a technológiai újdonságok miatt a meglévő készségek 40 százaléka avulhat el vagy alakulhat át 2030-ig. Egy másik,... Teljes cikk
Az elmúlt két évben többszörösére nőtt a szövetkezeti foglalkoztatásban dolgozó kismamák száma, ami növekvő tendenciára enged következtetni... Teljes cikk
- Megjelentek a Nemzeti Tehetség Program idei pályázatai 2 hete
- Az álláskeresők szerint képzési hiány van, nem pedig készséghiány 3 hete
- Ez az álláskeresés receptje a magyar dolgozók szerint 3 hete
- Mind-Diák: Szakemberhiány? Nézz körbe a gyakornoki csapatodban 4 hete
- Coach képzések: ezek az akkreditált üzleti coach képzők 1 hónapja
- Újabb pályázati felhívást indítottak a kkv-k megerősítésére 1 hónapja
- Végzett az első, duális képzésű vegyésztechnikus évfolyam Kazincbarcikán 1 hónapja
- Az UNIQA csatlakozik a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségének (MBTSZ) felsőfokú képzési programjához 1 hónapja
- A 3-22 éves népességből iskolarendszerű képzésben részt vevők aránya - grafikon 1 hónapja
- Ennyit számít a jelöltélmény a cég leendő dolgozóinak 1 hónapja
- Csapatépítés másképp – a társasjáték mint munkahelyi eszköz 1 hónapja