Akár 40.000 anya is kaphat SZJA mentességet legalább 4 gyermek nevelése esetén - Fókuszban a családi adókedvezmények érvényesítése 2020-ban
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatMár nagyon közeleg az idei esztendő vége, így hamarosan ránk köszönt a 2020-as üzleti év, mely elsősorban humánerőforrás-gazdálkodást érintő adó- és szabályozói változásokat tartogat. A gazdálkodó szervezeteket érintő legfőbb változásokról a SALDO Zrt. Adókonferencia 2020 rendezvényen (www.adokonferencia2020.hu) tudhatnak meg többet a szakmai érdeklődők, melynek előzeteseként most Kökényesiné Pintér Ilona, a SALDO Zrt. üzletág igazgatója ad rövid összefoglalót. Az már tudható, hogy a várható adóváltozások elsősorban a 4 vagy többgyermekes anyák személyi jövedelemadó mentességének megállapításához köthető.

Legjelentősebb változás 2020. január 1-jétől a négy- vagy többgyermekes anyák személyi jövedelemadó mentességének megállapítása. Ez a kedvezményrendszer akár 40 ezer anyát is érinthet. Az adómentességet valójában adóalapcsökkentő kedvezmény formájában lehet majd érvényesíteni, ami minden más kedvezményt felülír és megelőz. Az új kedvezmény igénybevételét megelőzően mind az érintett anyáknak, mind a foglalkoztatóknak és munkáltatóknak számos felmerülő kérdést kell tisztázniuk, mint például:
„Egyik legfőbb kérdés, hogy kit lehet 4 vagy többgyermekes anyának tekinteni. A törvény 2020. január 1-jén hatályba lépő új Szja törvény értelmében ugyanis a 4 vagy több gyermeket nevelő anyának minősül az a nő, aki vér szerinti vagy örökbefogadó szülőként az általa nevelt gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult, vagy családi pótlékra már nem jogosult, de jogosultsága legalább 12 éven keresztül fennállt (ide értve azt a gyermeket is, aki után a családi pótlékra való jogosultság a gyermek elhunyta miatt szűnt meg), és az említett gyermekek száma a négy főt eléri.” - hangsúlyozza Kökényesiné Pintér Ilona üzletág igazgató, aki egyben az Adókonferencia 2020 országos szakmai ankétsorozat házigazdája.
Amennyiben tisztázásra került a kedvezményre jogosultak köre, úgy további kérdések merülhetnek fel, mint például: A négy vagy több gyermeket nevelő anyák 2020. január 1-jétől minden jövedelmükre adómentességet élveznek? Amennyiben nem, úgy milyen jövedelem után nem kell adót fizetni (adóalap-kedvezményt mely jövedelemből lehet igénybe venni)? Amennyiben felnőttek a gyermekek, akkor is jogosult az anya a kedvezményre? A négy vagy több gyermeket nevelő anyák családi kedvezményre - adóalap és járulék - nem lesznek jogosultak? Mikortól, mely időszakra megszerzett jövedelemre lehet érvényesíteni a kedvezményt?
A 4 vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezményével kapcsolatos valamennyi kérdésre választ kaphat, ha részt vesz a Saldo Zrt. „Adókonferencia 2020” rendezvényen 2019. november 25-december 17. között a www.adokonferencia2020.hu weboldalon.
Ez az írás támogatott tartalom, nem a HR Portál szerkesztőségi anyaga. Az itt szereplő információk a cikk megrendelőjétől származnak.
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?