Az alkalmazásban állók létszáma szektoronként - grafikon
Mindhárom szektorban bővült az alkalmazásban állók létszáma. 2025 I. negyedévében az alkalmazásban állók2 közel háromnegyede a vállalkozásokban, 17%-a a költségvetésben és 8,2%-a a nonprofit szektorban dolgozott. Az előző év azonos időszakához képest mindhárom szektorban bővült a betöltött álláshelyek száma, a legjelentősebb növekedés a nonprofit szektorban volt, amit az oktatásban és a szociális ellátásban dolgozók számának növekedése határozott meg.
A versenyszférában a létszám 4 ezer fővel emelkedett. A külföldi állampolgárságú alkalmazásban állók számának növekedése a korábbi negyedévekhez képest mérséklődött. Miközben a vállalkozásoknál teljes munkaidőben alkalmazásban állók száma – bár az előző év azonos időszakinál kisebb mértékben –, de továbbra is jelentősen (–9,2 ezer fő) csökkent, ezzel párhuzamosan a nem teljes munkaidőben alkalmazásban állóké ezt meghaladóan (13,3 ezer fő) nőtt.

forrás: KSH
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Míg Budapesten a vezető vagy szellemi munkát végzők aránya a súlyosan korlátozott foglalkoztatottak között 56%, a községekben arányuk ennek felét... Teljes cikk
A 25 éves és annál idősebb korosztályok mindegyikére vonatkozóan elmondható, hogy 2010 és 2024 között mind a súlyosan, mind a mérsékelten... Teljes cikk
Ahogy a teljes népességben, úgy a korlátozottak között is kiugróan magas a diplomások aránya a fővárosban, ezt követik a megyei jogú városok,... Teljes cikk
- Amerikában minden ötödik friss diplomás túlképzettnek érzi magát 2 napja
- Lassú javulást várnak a munkaerőpiactól az elemzők 2 napja
- Emelt támogatási összeggel folytatódnak a munkaerőpiaci programok Borsodban 2 napja
- Önéletrajz botoxolása és "naptár-Tetris": új szavakat tanulunk 3 napja
- KSH: egy év alatt 65 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 napja
- A friss diplomások átmeneti munkákat vállalnak, de már mennének is tovább 5 napja
- Felmérés: a cégek számára versenyelőnyt jelenthetnek a hosszútávú munkavállalói ösztönzőprogramok 5 napja
- Toborzási rémálom fenyeget: csak a cégek negyede készült fel erre 5 napja
- A doomjobbing: a modern álláskeresés stresszes árnyoldala 6 napja
- MGYOSZ: az új kormány alatt megfelelő hangsúlyt kaphat a versenyt előtérbe helyező piacpárti szemlélet 6 napja
- Visszatérhetnek a külföldön dolgozó magyarok? 6 napja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?