Folyamatosan ellenőrzik az orvosokat a Nemzeti Védelmi Szolgálat emberei
Folytatódnak a megbízhatósági vizsgálatok az egészségügyben - közölte a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ).
Egy budapesti kórház szív-, ér- és mellkassebészeti osztályának főorvosával szemben is történt ilyen ellenőrzés az NVSZ megbízásából.
A vizsgálat elrendelésére előzetes kockázatelemzés alapján került sor, mivel az orvos által betöltött munkakörben magas a kockázata annak, hogy a betegek - betegállományra jogosító hamis orvosi igazolás kiadása érdekében, anyagi előnyt kínálva - megvesztegessék - írta az NVSZ.
A főorvos azonban a szolgálat tárgyalótisztjének vesztegetési ajánlatát visszautasította, ezért vele szemben a vizsgálatot befejezték.
"Az eset kapcsán az NVSZ továbbra is fontosnak tartja, hogy aki a vizsgálat során teljesíti munkaköri kötelességét és elutasítja a felkínált vesztegetési összeget, azt mindezek miatt nem érheti joghátrány" - emelte ki közleményében az NVSZ.
- 2023.12.07IV. euChance KLUB Negyedik alkalommal és idén utoljára gyűlik össze az euChance Klub! Az izgalmas témák mellett értékeljük majd a Klub első évét is: sikerek és megoldásra váró feladatok számba vétele és a következő év tervezése.
Részletek
Jegyek
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
Sok munkáltatóban felmerülhet a kérdés, hogy mi történik a Széchenyi Pihenő Kártyára (a továbbiakban: SZÉP-kártya) egész évre feltöltött... Teljes cikk
Mind munkáltatói, mind munkavállalói oldalról számos kérdés merülhet fel a végkielégítéssel kapcsolatban. Nem csak a könnyen megválaszolhatóak,... Teljes cikk
Többféle koncepció létezik a négynapos munkahét kapcsán, így rögtön adódik a kérdés, kinek, mit jelent? Egyáltalán elérhető-e ez a lehetőség... Teljes cikk
- Bíróság előtt a munkaügyi miniszter korrupciós vádak miatt 5 napja
- A nyilvántartott álláskeresők száma a főváros kerületeire bontva 6 napja
- Vesztegetés miatt tartóztattak le egy főorvost és az asszisztensét 6 napja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz az adóhatóság november végétől 6 napja
- Vádat emeltek az orvos ellen, aki pénzért írt fel erős nyugtatót 2 hete
- Ismét központi nyílt Napot tart a Nemzeti Közszolgálati Egyetem 2 hete
- A körzetek több mint tíz százalékában nincs elég védőnő 2 hete
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV november végétől 2 hete
- A munkaköri alkalmassági vizsgálatról: a hiányának is hosszú lehet az árnyéka 2 hete
- Zajlanak az egyeztetések a jövő évi ápolói béremelésről 3 hete
- Veszélybe került az ügyeleti ellátás a Szent Imre kórház szülészetén az orvoshiány miatt 3 hete