Hiányszakma az óvodapedagógus is
Országszerte 700 álláshelyet hirdetnek óvodapedagógusoknak. A legnagyobb hiány főként a fővárosban és környékén van.
A portál szerint az óvónőhiány egyik fő oka, hogy sokan a diplomájuk megszerzése után rögtön külföldön vállalnak munkát, ahol az itthoni fizetés többszörösét keresik. A pályakezdő óvodapedagógusok három évig nem léphetnek tovább a gyakornok kategóriából, ez pedig azt jelenti, hogy csak az illetményalapot kapták, bruttó 182 700 forint a fizetésük.
A Neumann János Egyetemen 2014-óta 366 óvodapedagógus végzett az intézményben. Az elmúlt öt évben 35 százalékra tehető azok száma, akik nyelvvizsga hiányában csak igazolást kaptak végzettségükről. Az egyetemen végzett hallgatók keresettek a munkaerőpiacon, gyorsan el tudnak helyezkedni a szakmájukban.
infostart.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
2025 novemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 213 ezer fő, a... Teljes cikk
- Új, jól fizető fejlesztői állások – történelmi videojáték-beruházást jelentett be a kormány 3 hete
- 15–20 ezer dolgozó hiányzik a vendéglátásból – bajban a magyar éttermek 3 hete
- Raktártól a recepcióig: itt volt a legnagyobb munkaerőhiány 2025-ben 3 hete
- Miért lett sokkal nehezebb állást találni és miért kellenek a vendégmunkások? 1 hónapja
- Tűzoltás vagy stratégia? Így lehet kockázat a munkaerő-kölcsönzésből 1 hónapja
- Mi lesz a munkaerővel 5–10 év múlva? Egy nagyvállalat válasza a tudáshiányra 1 hónapja
- Elfogynak a dolgozók Magyarországon? Durva számok a 2026-os munkaerőpiacról 1 hónapja
- Betonozó 1 hónapja
- Autóbuszvezető 1 hónapja
- Health and Safety Officer 1 hónapja
- 14. havi fizetés és stabil élet: ezekre a magyar szakemberekre vadászik Ausztria 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben