Így lehet majd játékosan felkészülni a jövő jól fizető munkahelyeire
Mostantól ingyenesen elérhetővé válik a Tata Consulting Services go Innovate Together programja a Tanítsunk Magyarországért programban résztvevő mentoroknak és mentoráltaknak, akik így a jövő jól fizető munkahelyeire készülhetnek fel játékosan - jelentette be szerdai közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).
Mint hangsúlyozták, újabb nagyvállalat, a Tata Consulting Services (TCS) is csatlakozik a Tanítsunk Magyarországért programhoz, és ezzel elkötelezetten támogatja a magyar fiatalok jövőjét.
A vállalat a go Innovate Together (goIT) digitális innovációs és karrierorientációs program keretében nyújt segítséget, amely a STEM területekre fókuszálva segít a diákoknak felfedezni és fejleszteni képességeiket. A cél, hogy felkeltsék a következő generációk érdeklődését a technológiai pályák iránt, és lehetőséget biztosítsanak számukra a jövőben is sikeres karrier építéséhez.
A goIT egyik célja azoknak a diákoknak a bevonása, akik elsősorban nem a technológiai szektorban keresnek karriert vagy egyéb okokból kiesnek az oktatási rendszerből. A 42 országban aktív kurzusok résztvevőinek 69 százaléka marginalizált vagy rászoruló közösségekből származik, de a program segítségével hitet és bizonyosságot nyernek, hogy akár a STEM szakmák is elérhetők számukra.
Prabal Datta, a TCS Magyarország vezérigazgatója a közlemény szerint elmondta:
„A közösségek iránti elkötelezettségük 150 évvel ezelőtt kezdődött, még mindig erős, és ma, lehet mondani aktuálisabb, mint valaha. Ezt a programot az teszi egészen egyedivé, hogy valódi iparági szakértelmet tudunk kínálni a tananyagban, ugyanis az önkéntesek mellett a TCS munkatársai is részt vesznek a programban”
- idézte az NGM.
A minisztérium felidézte, hogy a Tanítsunk Magyarországért programot 2018. december 5-én, az Önkéntesség Világnapján indította útjára György László, az akkori Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára, Horváth Zita, az akkori Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára, valamint Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnöke, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának bevonásával.
A Tanítsunk Magyarországért programot az a felismerés alapozta meg, hogy jó érzés továbbadni mindazt, amit tudunk, és látni, hogy ennek mások is hasznát veszik.
Az idei évben több mint 800 egyetemista mentor mentorál közel 4000, lehetőségektől távol élő 7-8. osztályos diákot több mint 100 iskolában.
György László, a Tanítsunk Magyarországért program kormánybiztosa az együttműködési megállapodás kapcsán elmondta: "A mostani tanévtől kezdődően a mentorok számára több ingyenes, hasznos tréning válik elérhetővé, melyek segítségével mentoráltjaik készségeit és képességeit az eddiginél is hatékonyabban tudják fejleszteni. Sok múlik azon, hogy fel tudjuk-e kelteni az általános iskolások figyelmét a természettudományos tárgyak iránt. A magyar jövő azon múlik, hogy ők megértik-e technologizált világunkat és a maguk javára tudják-e hasznosítani.” - olvasható az NGM közleményében.
- 2024.12.122024.12.12 Díjmentes Vezetői Egynapos programok Díjmentes Vezetői Egynapos programsorozatunkat a nagy érdeklődésre való tekintettel folytatjuk. Képzéseinken szemléletet, azonnal alkalmazható tudást adunk, módszereket és gyakorlatok próbálhatnak ki a résztvevők, mindezt teljesen díjmentesen. A nyílt programokat olyan vezetőknek, munkavállalóknak ajánljuk, akik szeretnék bővíteni tudásukat és látásmódjukat. A képzések különlegessége, hogy bármelyik téma vállalati képzés formájában is megvalósítható, melyre támogatás igényelhető a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 pályázati alapból. Pályázati forródrót: +36 20 338 3808 Részletek Jegyek
- 2024.12.31Gazdasági teljesítmény mérése - E-learning és konzultáció Ajánljuk mindazoknak, akik gazdasági területen dolgoznak vagy ezzel ismerkednek, és érdeklődnek a számvitel által nyújtott lehetőségek iránt. Továbbá azon controllerek, vezetők számára, akik döntés előkészítésben vesznek részt, és szeretnék átlátni a beszámolók által kínált mutatószámok jelentőségét, szerepét. Részletek Jegyek
A versenyképesség terén irányváltásra van szükség, amelyhez a felsőoktatási intézményeket is hozzá kell igazítani, ugyanis jobban szükséges... Teljes cikk
A modern szakképzésnek lépést kell tartania a technológiai újításokkal, a vállalati elvárásokkal - hangsúlyozta Varga-Bajusz Veronika, a... Teljes cikk
A világ 96 országának 1900 legjobb egyetemét hasonlították össze, így került 8 magyar intézmény a friss Sanghaj-lista 500-as elitjébe - közölte a... Teljes cikk
- Így kapható munkáshitel: megjelentek a részletszabályok 1 hete
- Svájci-magyar együttműködésben elindult a "Szakképzési program Magyarországon" 2 hete
- Új otthonfelújítási program indul és egyeseknek a diákhitel tartozást is elengedik 2 hete
- Ezek a támogatások segítik a szakmák és a diplomák megszerzését 3 hete
- Milliókat kapnak a pedagógusok, akiknek évekkel ezelőtt nem fizették ki a túlórapénzt 3 hete
- Így bővülhet a nevelőszülői hálózat 3 hete
- A korai iskolaelhagyók arányának változása a magyar oktatásban 3 hete
- Diákok a munka világában: Hogyan formálhatják a cégek a jövő munkavállalóit? 4 hete
- Íme a gazdaságpolitikai akcióterv: 1400 milliárd forint jut a vállalkozásoknak 1 hónapja
- NGM: ne akadályozza a bérgarancia lehívását a Liberty! 1 hónapja
- Pert nyertek a polgári engedetlenség miatt kirúgott tanárok 1 hónapja