Kevesebb az állástalan Borsodban
Csökkent a regisztrált munkanélküliek száma Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, ahol márciusban valamivel több, mint 78 ezer állástalant tartottak nyilván, miközben számuk februárban meghaladta a nyolcvanezret - tette közzé honlapján a megyei kormányhivatal munkaügyi központja.
A márciusban bejelentett hét és félezer ezer új álláshely háromezerrel haladta meg a februárit, ezeknek kevesebb mint tizede volt olyan, amely nem kötődött valamilyen támogatási formához. Az új munkahelyek túlnyomó hányada különböző közösségi célú foglalkoztatást célzott meg, főleg önkormányzatok kerestek munkanélkülieket.
A munkaügyi központ közlése szerint márciusban valamivel több, mint hétezer állástalan helyezkedett el, nyolcvan százalékkal többen, mint az év második hónapjában. Legtöbben önkormányzati, rövid ideig tartó közmunkához jutottak.
MTI/Magyar Nemzet
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
2025 novemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 213 ezer fő, a... Teljes cikk
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 1 hete
- Íme a 4 napos munkahét sikersztorija – amit a legtöbb cégvezető nem szívesen hall meg 1 hete
- Az álláskeresők aránya Magyarországon 2025 szeptemberében - grafikon 2 hete
- Riasztó adat: egy év alatt látványosan visszaesett a létszámbővítést tervező vállalatok aránya 2 hete
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hete
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 2 hete
- Miért az AI-hoz fordulsz a főnök helyett? Készséghiány és bizalmatlanság az AI korában 3 hete
- "Ez nem gazdasági siker, hanem zsákutca" – Kapitány István nekiment a vendégmunkás-rendszernek 3 hete
- 6 ezerrel kevesebb regisztrált álláskereső januárban – mi állhat mögötte? 3 hete
- Raktártól a recepcióig: itt volt a legnagyobb munkaerőhiány 2025-ben 3 hete
- Miért bukik el a legtöbb HR-stratégia? – 10 nemzetközi trend 2026-ra 3 hete
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben