Lázár: uniós támogatás nélkül is van növekedési esély
1992 és 2002 között - uniós források nélkül - 4-5 százalékos volt a növekedés. "Tehát a magyar vállalkozókban külső támogatás nélkül is megvan a 4-5 százalékos növekedés esélye". Fogalmazott utalva a 2020 utáni uniós költségvetési időszak kilátásaira - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken Hódmezővásárhelyen.
Kifejtette, hogy a két párt mindig a növekedés támogatását célozza. 1992 és 2002 között - uniós források nélkül - 4-5 százalékos volt a növekedés. "Tehát a magyar vállalkozókban külső támogatás nélkül is megvan a 4-5 százalékos növekedés esélye" - fogalmazott, utalva a 2020 utáni uniós költségvetési időszak kilátásaira.
Az is állandó politikai elem, hogy a kormány a munkaalapú társadalomban hisz - mondta a miniszter. A vállalkozók legnagyobb sikerének nevezte, hogy ennyi munkahely van az országban, hogy a piaci munkahelyek száma bővül, és nem a közfoglalkoztatásé, illetve hogy a jövő évi költségvetési tervezet szerint mindenki, aki dolgozni akar, tud majd.
Lázár János megjegyezte: véleménye szerint a közbiztonság és a munka között szoros összefüggés van. Ezt a bűncselekményi adatokkal szemléltette: 2010-ben közel 500 ezer bűncselekmény történt, tavaly 270 ezer. A foglalkoztatottak száma közben 3,7 millióról közel 4,5 millióra nőtt - közölte.
Elmondta azt is, ahhoz, hogy legyen munkaerő, a családokat kell támogatni, és ez is a Fidesz-KDNP kormányok egyik fő jellemzője. Évente 93 ezer gyerek születik, de 126 ezren halnak meg. "Ez lesz a következő tíz-húsz év legnagyobb kihívása" - jelentette ki.
MTI
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
2026 januárjában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 609 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 225 ezer fő, a... Teljes cikk
A gyengélkedő ipar, a visszaeső megrendelések és a lassuló bérdinamika egyszerre szűkítik a lehetőségeket. Mészáros Melinda, a Liga... Teljes cikk
2025 decemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak száma 4 millió 624 ezer fő volt, ami az őszi hónapokhoz képest további csökkenést jelez. A... Teljes cikk
- Ekkor indul a munkakörülmények fejlesztését célzó pályázat második szakasza 1 hete
- Ekkora hitelt kaphatunk egy vagy két minimálbéres jövedelemmel 1 hete
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 2 hete
- Akár 150 millió forint telephelyfejlesztésre – lazítottak a pályázati feltételeken 2 hete
- Megnyílt az igénylés: több tízezer forint támogatást kaphatnak a minimálbéreseket foglalkoztató cégek 3 hete
- Kutatás: ezek a leggazdagabb és a legszegényebb európai országok 3 hete
- Márciustól vehető igénybe a minimálbéren foglalkoztatottak után járó kompenzációs támogatás 3 hete
- "Sokan meg sem érik a nyugdíjat" – kemény levelet írtak Lázárnak a közlekedési dolgozók 1 hónapja
- Brutális verseny az EU-s állásokért: 60 ezer jelentkező, alig 750 biztos munkahely 1 hónapja
- Felmérés: 2026 lehet a fordulópont az AI szempontjából? 1 hónapja
- Forradalmi kísérlet Európában: alapjövedelmet kap 2000 dolgozó – állami szinten 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben