Leépítés a Tungsramnál: Újpest kész tervekkel várja az elbocsátásokat
Ma egyeztet a Tungsram és Újpest városvezetése arról, hogyan tudnák segíteni az elbocsátandó 400 dolgozót.
Kész terveket és elhelyezkedési lehetőségeket ígér Déri Tibor újpesti polgármester a Tungsram újpesti gyárából elbocsátandó 400 dolgozó jelentős részének a közösségi oldalán közzétettek szerint - írja a Világgazdaság.
A polgármester május 3-án délután egyeztetésre hívta Jörg Bauert, a vállalat elnök-vezérigazgatóját, a Tungsramnál működő szakszervezet vezetőjét, Sallai Gábort, Újpest négy országgyűlési képviselőjét és Kiss Ambrust, Budapest főpolgármester-helyettesét.
Déri Tibor kérni fogja Jörg Bauert, hogy ha valamely elbocsátandó dolgozója már most megkezdené az új munkára való átképzést, azt tegye számára lehetővé akár munkaidőben is, miközben megkapja a fizetését.
A Tungsram április végén jelentette be, hogy megválik 1600 dolgozójától.
A szakszervezet szerint a leépítés
- Nagykanizsán 700 főt,
- Újpesten 400 főt,
- Kisvárdán 276 főt,
- Hajdúböszörményben 170 főt,
- Zalaegerszegen pedig 60 főt érint.
A részletekről ebben és ebben a cikkünkben is írtunk.
Fotó: Tungsram
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Sokan nem azért maradnak aktuális munkahelyükön, mert annyira elkötelezettek, sokkal inkább szükségszerűségből, ez pedig a kutatások szerint... Teljes cikk
Az AI és az új technológiák nemcsak munkahelyeket alakítanak át, hanem a teljes bér- és készségstruktúrát is. Friss adatok szerint ennek legnagyobb... Teljes cikk
Miközben a leépítésekért egyre gyakrabban az AI-t teszik felelőssé, a valódi ok sokkal prózaibb. A munkaerőpiac nem a robotok miatt gyengül, hanem a... Teljes cikk
- Aki nem használ AI-t, azt elküldik az amerikai PwC-től 3 hete
- 22 ezer állás kerülhet veszélybe a Boschnál 3 hete
- AI miatti leépítések: ezek a cégek csökkentik a létszámot – akad egy kivétel is 3 hete
- Két cégnél is nagy növekedés, az Aldinál egy éve csökken a létszám 4 hete
- A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat 2 hónapja
- Munkaadói felmondás nyugdíj előtt állóknak: erre kell figyelni! 2 hónapja
- Több ezer fős leépítés jön ennél a cégnél, mert egyre kevesebben söröznek 2 hónapja
- 900 dolgozótól válna meg a Dacia 2 hónapja
- Újabb cég rúg ki több száz embert az AI miatt 2 hónapja
- Immár hivatalos, hogy 16 000 munkahelyet szüntet meg az Amazon 2 hónapja
- Újabb leépítési hullám az Amazonnál – Ezreket küldhetnek el 3 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?