Megjelent „Az Év Felelős Foglalkoztatója 2020” pályázati felhívás
Napjainkban a hazai munkaerőpiac folyamatos átalakuláson megy át, a koronavírus felforgatta és a már évek óta előrevetített változást kikövetelve, kész tények elé állította a piac résztvevőit.
Erre is keresi a választ az OFA Nonprofit Kft., mely szervezet immáron ötödik alkalommal hirdeti meg „Az Év Felelős Foglalkoztatója” programját. A pályázat célja továbbra is a cégek bátorítása és ösztönzése a felelős foglalkoztatás vonatkozásában, a témában példaértékűnek tekinthető munkáltatók és jó gyakorlataik megismertetése és díjazása.
A díj nemcsak egy elismerés, hanem valódi megmérettetés is.
2016 óta minden évben számos ismert, hazai és nemzetközi nagyvállalat és megannyi kreatív kis- és középvállalkozás tisztelte meg kezdeményezésünket.
A pályázható kategóriák 2020-ban:
1. kategória:
Kisvállalkozások2. kategória:
Középvállalkozások3. kategória:
Nagyvállalatok I. (251-2000 fő közötti foglalkoztatott)4. kategória:
Nagyvállalatok II. (2000 fő feletti foglalkoztatók)5. kategória:
Közszféra szervezeteiA Felelős Foglalkoztatói címen túl, a tavalyi évhez hasonlóan a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2020-ban is képzési különdíjban részesíti a képzés/szakképzés területén legkiemelkedőbb pályázatot. Idén harmadszor van lehetőség a Restart-Up különdíjra pályázni azoknak a cégeknek, amelyek aktívan tesznek a 45 év feletti munkavállalók foglalkoztatásának javításáért és megtartásáért, idén kiemelt figyelemmel a járványhelyzet okozta kihívásokra, illetve az ezekre adott felelős foglalkoztatói intézkedésekre.
A pályázathoz kötődően, az előző évek gyakorlatához illeszkedve, szakmai konferencia keretében 2020. novemberében ünnepélyes díjátadót szervezünk Budapesten, a jó gyakorlatok bemutatásával, neves hazai előadók közreműködésével.
Pályázat beadási határideje:
2020. szeptember 30. (szerda) 16:00A pályázati felhívás és dokumentáció itt érhető el.
2019-es díjátadó képekben: itt érhető el
A pályázaton való részvétel ingyenes!
Az Év Felelős Foglalkoztatója 2020" elnevezésű pályázat, a GINOP 5.3.6.-17-2017-00001 „Vállalati felelősségvállalás ösztönzése és állásfeltárás” kiemelt projekt keretében valósul meg.
Ez az írás támogatott tartalom, nem a HR Portál szerkesztőségi anyaga. Az itt szereplő információk a cikk megrendelőjétől származnak.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A megváltozott munkaerőpiaci trendek mindkét felet kihívás elé állítják: a munkaadók egyik legnehezebb feladata a kollégák megtartása hosszú... Teljes cikk
Egy friss tudományos vizsgálat kimutatta, hogy a bizonytalan eredetű ízesített e-cigaretták rákkeltő és toxikus fémeket tartalmazhatnak, amelyek... Teljes cikk
Világszerte több millió munkaképes korú ember él cukorbetegséggel – közülük sokan még mindig előítéletekkel, diszkriminációval vagy... Teljes cikk
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 3 hete
- Több mint ezer dolgozót elküldött, de 133 milliárdos támogatást kap a Samsung 2 hónapja
- Meghirdették a Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot 2 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 2 hónapja
- Ismét keresik az Év Fiatal Vállalkozóját 2 hónapja
- Túl sokan akartak biztonságosabb munkahelyet – ezért emelni kellett a pályázati keretet 2 hónapja
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 2 hónapja
- Hankó Balázs: 340 milliárd forint áll rendelkezésre vállalati innovációs pályázatokra 3 hónapja
- Felmérés: kettős nyomás nehezedik a magyar munkaerőpiacra 3 hónapja
- Keresik a leginkább gondoskodó munkahelyeket - indul a verseny! 3 hónapja
- A foglalkoztatottak számának alakulása hazánkban - grafikon 3 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa