Pedagógus
A pedagógus szakmában dolgozók fő feladata a diákjaik tanítása és nevelése.
| A pedagógus feladatköre eléggé széleskörűnek mondható, a tanításon és nevelésen kívül számos egyéb feladattal is meg kell birkóznia. Maga a pedagógia is igen szerteágazó, nem egy fajta pedagógus létezik. Mint a tanítók, középiskolai tanárok, egyetemi tanárok, úgy az óvodapedagógusok, gyógypedagógusok is szakmájukat tekintve hasonlóan pedagógusnak számítanak, mivel legfőbb céljuk az okítás. Természetesen a pontos munkavégzést meghatározza, hogy a pedagógus szakma melyik területén helyezkedik el az illető. Munkák pedagógusoknak könnyen találhatóak az Állásportál.hu-n. Pedagógus állás feladatai általánosságban: - tantárgya a tanmenet szerinti megtanítás, tudása átadása a diákjainak - a tanulók erkölcsi nevelése, esetenként a szocializálódás megsegítése - egy egészséges tanár-diák kapcsolat kialakítása minden tanulóval - az azonos szakterületen dolgozó pedagógusokkal való együttműködés Elvárások Jórészt a pedagógiához kapcsolódó állások betöltéséhez alapkövetelmény a felsőfokú szakmai végzettség megléte. Az állások komplexségük miatt nem kevés más képesség meglétét is feltételezi. Fontos a jó kommunikációs, konstruktív és szervezőképesség. Lényeges a gyermekek/diákok szeretete, a tolerancia, a szervezőképesség és a nagyszerű figyelemmegosztás is. Előnyt jelenthet a tantárgyán kívüli tudás ismerete és nem hátrányos az sem, ha a pedagógus rendelkezik némi humorérzékkel. Munkarend A pedagógusok munkarendje állásonként nem feltétlenül azonos. Előfordulhat a heti 40 órás munkaidő hétfőtől-péntekig. Esetenként, ha nem állami, magán vagy egyházi oktatási intézményben dolgozik valaki, hanem otthon például magántanár, akkor munkarendjét saját maga képes beosztani. Juttatások Az alapbérük mellett a pedagógusok részesedhetnek bónuszokban. Nem ritka, hogy alkalmanként (például: pedagógus napra, születésnapkor, ünnepnapokon) a szülők vagy a diákok megajándékozzák a pedagógusokat valamivel. |
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A tehergépkocsi-vezető olyan szakember, aki áruk szállítását végzi teherautóval belföldön és/vagy nemzetközi viszonylatban. Teljes cikk
A futár olyan munkakör, amelynek lényege küldemények (csomagok, levelek, iratok, ételek stb.) eljuttatása egyik helyről a másikra meghatározott időn belül. Teljes cikk
A biztonsági őr olyan munkakör, amelynek célja emberek, épületek, területek és értékek védelme, valamint a rend és biztonság fenntartása. Teljes cikk
- Ezzel a 7 lépéssel képernyőmentes lehet a karácsonyi ünneplés 1 hete
- Ez a 10 szakma adja a leépítések ötödét – sokan nem számítanak rá 2 hete
- Az AI csak fedősztori: ez az igazi oka a leépítéseknek 2 hete
- Egy anya, aki karácsonykor is dolgozott – és az elismerés, ami nem maradt el 2 hete
- A csendbe menekülnének az állandóan elérhető dolgozók 2 hete
- Kamionsofőr (nemzetközi) 3 hete
- Tehergépkocsi-vezető 3 hete
- Futár 3 hete
- Biztonsági őr 3 hete
- Takarító 3 hete
- Minőségellenőr 3 hete
A tudás törvényei: a megértés kulcsa