Sikeres a közmunkaprogram? - kétszer több a támogatott álláshely
A munkáltatók júniusban több mint 47 ezer új álláslehetőséget jelentettek be, 14 százalékkal kevesebbet, mint májusban. A helyzet viszont kedvezőbb az egy évvel korábbinál, nagyrészt a közmunkának köszönhetően - derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) honlapján közzétett legfrissebb munkaerő-piaci adatokból.
Az idei hatodik hónapban összesen 98.100 állás állt rendelkezésre a közvetítéshez, ebből a zárónapon 46.600 ezer állás maradt betöltetlen. A júniusi zárónapon több mint 553 ezer álláskeresőt tartottak nyilván, ami az előző hónaphoz képest 3,3 százalékos (több mint 18 ezres) csökkenés, az előző év azonos időszakához képest pedig 1,3 százalékos emelkedés.
Kevesebb a szakképzetlen álláskereső
A múlt hónapban az átlagosnál jelentősebben a férfi, valamint a szakképzettséggel nem rendelkező álláskeresők száma csökkent. Ez megegyezik a korábbi években tapasztaltakkal, mivel a nyári szezonális munkákban nagyobb arányban vesznek részt a férfiak, a közfoglalkoztatási munkák pedig elsősorban a szakképzettséggel nem rendelkezők számára biztosítanak munkalehetőséget. Egy hónap alatt az álláskeresők száma a férfiaknál 4,8, a nőknél 1,7 százalékkal, a szakképzetleneknél 3,9 százalékkal, a diplomásoknál pedig 0,2 százalékkal mérséklődött a foglalkoztatási szolgálat adatai szerint. Június végén több mint 152 ezer tartósan (több mint egy éve) regisztrált álláskeresőt tartottak nyilván, egy hónap és egy év alatt is csökkent a számuk. Arányuk a teljes álláskeresők állományán belül 27,5 százalékot tett ki, ez utóbbi egy év alatt 2,4 százalékponttal csökkent. A szezonálisan kiigazított adatok szerint 3.100-zal csökkent a nyilvántartott álláskeresők száma májushoz képest.
Júniusban a nyilvántartott álláskeresők aránya a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 12,5, a munkavállalási korú népességhez viszonyított arányuk pedig 8,3 százalék volt. Az előző hónaphoz képest a gazdaságilag aktív népességhez viszonyított mutató értéke 0,4 százalékponttal, a munkavállalási korú népességhez viszonyított mutatóé pedig 0,2 százalékponttal csökkent.
Több volt a csoportos létszámleépítés
Jelentősen megugrott, több mint három és félszeresére nőtt júniusban a csoportos létszámleépítéssel érintett munkavállalók száma. 35 cég, összesen 2.053 munkavállalót érintő csoportos létszámleépítést jelentett be a munkaügyi központok kirendeltségein. Az előző hónaphoz képest 1.480 emberrel növekedett a bejelentett elbocsátandó létszám. Az egy évvel korábbi, 2010. júniusi bejelentett létszámtartalomhoz képest is jelentős, több mint 1.500 fős növekedés következett be.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A magyar munkaerőpiac 2026-ra jelentős átalakulás előtt áll – derült ki a Magyar Közgazdasági Társaság Munkaügyi Szakosztályának évindító... Teljes cikk
Hónapok óta alig mozdul a munkaerőpiac: kevés az új felvétel, ritkák az elbocsátások, a döntéseket pedig általános bizonytalanság bénítja.... Teljes cikk
2025 novemberében a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 637 ezer főt tett ki. A munkanélküliek száma 213 ezer fő, a... Teljes cikk
- Fordulat a magyar munkaerőpiacon: lezárult a „Budapest-centrikus” korszak 5 napja
- 300 ezer új munkahely, adómentes bérek – mutatjuk, milyen munkavállalói ígéretek hangoztak el hétvégén 5 napja
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 5 napja
- Íme a 4 napos munkahét sikersztorija – amit a legtöbb cégvezető nem szívesen hall meg 5 napja
- Az álláskeresők aránya Magyarországon 2025 szeptemberében - grafikon 1 hete
- Forradalmi kísérlet Európában: alapjövedelmet kap 2000 dolgozó – állami szinten 1 hete
- Riasztó adat: egy év alatt látványosan visszaesett a létszámbővítést tervező vállalatok aránya 1 hete
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 2 hete
- Több milliárdos támogatás nyílik meg: új program indul a fogyatékossággal élőknek 2 hete
- Értékteremtés a változó munkaerőpiacon – Z generációs szemlélet a HR-ben 2 hete
- Több napot dolgozhatnak az idénymunkások 2026-tól – változnak az EFO-szabályok 2 hete

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben