Várakozáson felül teljesít az USA munkaerőpiaca
Márciusban folytatódott a foglalkoztatás növekedése az Egyesült Államokban és a piaci várakozásoknál alacsonyabb munkanélküliségi ráta alakult ki a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics (BLS) legfrissebb jelentése alapján. A márciusi foglalkoztatási adatok már nagyjából megközelítik a járvány előtti szintet.
Márciusban a nem mezőgazdasági ágazatokban 431 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban. Folytatódott a munkahelyek számának növekedése a szabadidős és vendéglátóiparban, a szakmai és üzleti szolgáltatásokban, a kiskereskedelemben és a feldolgozóiparban.
Összességében a munkahelyek száma 2022 első negyedévében havonta átlagosan 562 ezerrel nőtt, ami megegyezik a 2021-es átlagos havi növekedéssel, mivel a koronavírusfertőzések számának erőteljes csökkenése és a korlátozások feloldása az erős fogyasztói kereslettel párosulva magasan tartja a munkaerő-keresletet.
Az amerikai munkanélküliségi ráta 2022 márciusában 3,6 százalékra csökkent az előző havi 3,8 százalékról, ami 2020 februárja óta a legalacsonyabb, és alacsonyabb a 3,7 százalékos piaci várakozásoknál is.
A munkanélküliek száma 318 ezerrel 5,952 millióra csökkent, míg a foglalkoztatottsági szint 736 ezerrel 158,458 millióra emelkedett. Eközben a munkaerő-piaci részvételi arány márciusban 62,4 százalékra emelkedett, ami 2020 márciusa óta a legmagasabb szint.
A márciusi munkanélküliségi adatok már alig térnek el a járvány által nem érintett utolsó havi, a 2020. februári értékektől, amikor 3,5 százalék volt a munkanélküliségi ráta és 5,7 millió volt a munkanélküliek száma. A foglalkoztatottak száma azonban még mindig 1,6 millióval, azaz 1 százalékkal marad el a járvány előtti, 2020 februári szinttől.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A vállalkozások számára kiemelten fontos a vállalati gépjárműhasználat költségeinek pontos és NAV-kompatibilis elszámolása. Összegyűjtöttük... Teljes cikk
A sportbelépő továbbra is az egyik legkedveltebb eleme a cafeteria-rendszernek 2025-ben, hiszen adózási szempontból is kedvező keretek között segíti... Teljes cikk
A Bérgarancia Alap a magyar munkajogi védelem egyik sarokköve, amely megóvja a dolgozókat akkor is, ha munkáltatójuk váratlanul fizetésképtelenné... Teljes cikk
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 2 hete
- A megváltozott munkaképességűek elhelyezkedésének elősegítése indul mentorálási program 2 hete
- A munkanélküliségi ráta alakulása hazánkban nemek szerint - grafikon 2 hete
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 2 hete
- Temetkezünk, nem házasodunk, nem szülünk – a KSH szerint bajban a jövőnk 3 hete
- Veszélyes tendencia: nőtt a fiatal munkanélküliek aránya az EU-ban 3 hete
- Czomba Sándor: évente 30-40 ezer ember fog hiányozni a magyar munkaerőpiacról 3 hete
- Ez már "figyelmeztető jel" - repedezik a magyar munkaerőpiac? 3 hete
- A foglalkoztatottak számának alakulása hazánkban 3 hete
- Megjöttek a KSH friss adatai, ekkora volt a munkanélküliek száma 2025 áprilisában 4 hete
- Dupla Win-Win: Papírmentes diákmunka a Diákok és a Vállalatok Körében! 1 hónapja