kapubanner for mobile

1500 állás szűnt meg, miközben rekordveszteséget hoztak össze az akkugyárak

Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokat

A magyarországi akkugyárak 2025-ben sem tudtak kilábalni a válságból: a gyenge kereslet, az elektromos autópiac lassulása és a kedvezőtlen világgazdasági folyamatok miatt súlyos veszteségeket termeltek. A három legnagyobb hazai üzemnél közben mintegy 1500 munkahely szűnt meg, mégsem sikerült javítani az eredményeken.

A gazdasági folyamatok hatására a Magyarországon régóta működő akkumulátorgyárak is kedvezőtlen évet zártak. Az ágazat teljesítménye tavaly több esetben mélypontot ért el, és bár az év végén némi élénkülés mutatkozott, ez jelentős részben az alacsony bázisnak volt köszönhető - írja a 444.hu

Az elektromos autópiac lassulása az akkugyárakat is érinti

Az akkumulátorgyártás helyzetét alapvetően meghatározza az elektromos járművek piacának alakulása. Az eredeti várakozásokkal szemben az átállás lassabban halad, ami visszafogott keresletet eredményez az akkumulátorok iránt. Az ágazati szereplők számára további kihívást jelentettek a világgazdasági folyamatok. A Donald Trump által indított vámháború szintén kedvezőtlenül hatott a nemzetközi kereskedelemre, ami tovább nehezítette a szektor helyzetét.

A három nagy hazai akkugyár is gyenge évet zárt

Az ágazat problémái a Magyarországon működő három nagy akkumulátorgyár eredményeiben is megjelentek. A dél-koreai SK komáromi és iváncsai üzeme, valamint a gödi Samsung-gyár tavalyi számai egyaránt a szektor nehézségeit tükrözik.

Mindez annak ellenére történt, hogy az akkumulátorgyártás az elmúlt években kiemelt szerepet kapott a magyar gazdaságfejlesztési stratégiában. A kormány jelentős várakozásokat fogalmazott meg az ágazattal kapcsolatban, azonban a szektor egyelőre nem tudta beváltani a hozzá fűzött reményeket.

Munkahelyek is megszűntek az ágazatban

A nehéz gazdasági környezet a foglalkoztatásra is hatással volt. A három nagy gyárnál összesen mintegy 1500 munkahely szűnt meg, miközben a vállalatok továbbra sem tudtak érdemben javítani pénzügyi eredményeiken.

A jelenlegi folyamatok azt mutatják, hogy a magyar akkumulátorgyártás számára 2025 továbbra is a kihívásokról szólt, és az ágazat helyreállása egyelőre várat magára.

  • 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek