22 ezer hallgató végez a duális szakképzésben
Jelenleg mintegy 50 ezer diák tanul duális szakképzés keretében. Idén 22 ezren végeznek, közölte a Nemzeti Munkaügyi Hivatal (NMH) főigazgatója, a Mercedes-Benz oktatási központjában. A képzés előnye, hogy gyakorlati tudást ad, valódi munkahelyen tapasztalatot, kapcsolatot, és a jól végzett gyakorlat után akár állást egy cégnél.
Németh Ákos, a Mercedes-Benz oktatási és képzési igazgatója emlékeztetett arra, hogy a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. öt éve, 2009-ben hozta meg stratégiai döntését a duális szakképzés bevezetéséről. A hároméves szakképzésben idén 28 tanuló végez mechatronikus karbantartó, gépjármű-mechatronikus és járműkarosszéria előkészítő, felületbevonó szakmában. A szakmunkásvizsgát követően minden tanuló álláslehetőséget kap a kecskeméti Mercedes-Benz gyárban.
A folyamat azonban itt nem áll meg: a Mercedes-Benz támogatja a végzett diákok további tanulmányait is, hiszen a tanulóknak esti képzés keretében lehetőséget biztosít az érettségi vizsga megszerzésére. A képzési igazgató fontosnak nevezte, hogy sikeres érettségi után a diákok a duális főiskolai képzésben is részt vehetnek.
Magyar Kereskedelmi és Iparkamara határozott elképzelése az, hogy a német-osztrák modellt szeretné másolni, ahol a teljes életpálya, a továbbtanulás lehetősége is biztosított – tette hozzá.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Indul a "három az egyben" képzés, amelyben összekapcsoljuk a kiváló technikumokat és egyetemeket, és a technikumi képzés erősségeire támaszkodva... Teljes cikk
A május-júniusi érettségi vizsgákra február 16-ig lehet jelentkezni. Az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő,... Teljes cikk
Új szakokkal megjelent a Felsőoktatási felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése a felvi.hu-n - tudatta az Oktatási Hivatal pénteken a honlapján. Teljes cikk
- A wellbeing-paradoxon: kinek a dolga, hogy jól legyünk a munkahelyen? 3 napja
- Bruttó 500 ezer forint a kecskeméti Mercedes-dolgozók jutalma 3 napja
- Futárcégek és nagy forgalmat alkalmazott nélkül bonyolítók - őket figyeli kiemelten a NAV 2026-ban 3 napja
- Óriási állásbörze jön Békéscsabara – itt toboroz a Vulcan Shield Global 5 napja
- A munkahelyi ivás kora lejárt? Átalakul, hogyan barátkoznak ma a kollégák 5 napja
- 91 éves és napi 12 órát dolgozik - generációs leckék a munka világából 6 napja
- AI-ban sereghajtók lettünk? A régió legalacsonyabb képzési aránya Magyarországé 7 napja
- Tudatos felkészülés a következő lépcsőfokra - tapasztalatok a HBLF X Mentor Programból 2 hete
- Vádat emeltek a pedagógusra támadó diák ellen 2 hete
- A felnőttképzés új korszaka: mit tanít nekünk négy év adata? 2 hete
- Ők adják a munkát a fiataloknak: itt vannak a legnagyobb iskolaszövetkezetek 2 hete

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben