250 új munkahely létesül Szügyön
A Nógrád megyei Szügyön idén 250 új munkahely létesülhet. A község idei költségvetésének négyötödét teszik ki a saját bevételek - mondta a település független polgármestere.
Markó Antal közölte, hogy idén 295 millió forintos költségvetéssel gazdálkodnak, négyötödnyi részt tesznek ki a saját bevételek, és csak egyötödnyi az állami támogatások aránya. Mint mondta, az állami adósságátvállalással a szügyi önkormányzat is megszabadult a hitelétől. A kommunális és a gépjárműadó mellett több mint százmillió forint iparűzési adóval számolnak 2013-ban - jegyezte meg.
Markó Antal kitért arra, hogy a nagyipar mellett a mikrovállalkozásokkal is foglalkoznak, idén elkészül egy napi 1000-1500 liter tejet feldolgozó üzem, valamint egy 20-30 darab sertést feldolgozó húsüzem. Egy harmadik magánvállalkozás pedig sajtüzemet készít elő.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy friss tanulmány szerint három dologra van szükség, hogy növeljük mentális élességünket. Teljes cikk
A NAV közzétette a 2026. évre vonatkozó ellenőrzési tervét, amely világosan jelzi, hogy a hatóság a következő hónapokban is adatvezérelt,... Teljes cikk
Öcsi bácsi 1986-ban kezdett el dolgozni a jelenlegi munkahelyén főállású autószerelőként, és a családi vállalkozás minden fontos mérföldkövénél ott volt. Teljes cikk
- A munkahelyi ivás kora lejárt? Átalakul, hogyan barátkoznak ma a kollégák 6 napja
- 91 éves és napi 12 órát dolgozik - generációs leckék a munka világából 7 napja
- Így gyorsítják fel a nagyvállalatok a coworking terjeszkedését 3 hete
- A HR-washing - avagy a kicsírázott babzsákfotel 3 hete
- Új, jól fizető fejlesztői állások – történelmi videojáték-beruházást jelentett be a kormány 3 hete
- Vezetői vakfolt: ez a láthatatlan hiba szívja el a csapatok energiáját 3 hete
- Botrány Malajziában: egy miniszter szerint a munkahelyi stressz meleggé tesz 3 hete
- Kutyabarát munkahely? Csak akkor működik, ha ezeket a szabályokat betartják 3 hete
- Milliárdok érkeznek – 150 munkahely sorsa dőlt el Csöngén 3 hete
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 4 hete
- Száz új munkahely Pécsen: ami most elindult, hosszú távra szólhat 1 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben