30 milliárd forint a Leader programra
Újabb, mintegy 30 milliárd forint áll rendelkezésre a Leader program, azaz a közösségvezérelt helyi fejlesztések támogatására - közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) vidékfejlesztésért felelős államtitkára.
Az elnyerhető legkisebb összeg 200 ezer, a legnagyobb 50 millió forint lehet. A 94 helyi Leader akciócsoport esetében a legkevesebb forrás 160, a legtöbb akár 850 millió forint is lehet. Az összes forrás 45 százalékát gazdaságfejlesztésre kell felhasználni - tette hozzá V. Németh Zsolt.
A támogatható projektek között van többek között a helyi termékek feldolgozása és piacra juttatása, valamint a megújuló energiaforrások hasznosítása, de támogatható a hátrányos helyzetű munkavállalók képzése, bemutató üzemek létrehozása, továbbá tájházak kialakítása, illetve komplex programok - például a horgászturizmus és a hozzá kapcsolódó projektek - megvalósítása.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Három szakaszban összesen 3,42 milliárd forint hazai és európai uniós forrás jut a fogyatékossággal élők munkatapasztalat-szerzésének... Teljes cikk
A kisgyermeknevelő-képzésekben résztvevők 2026-ban is igényelhetnek ösztöndíj-támogatást - hívta fel a figyelmet a Magyar Államkincstár (MÁK)... Teljes cikk
A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások már pályázhatnak a "KKV kapacitásbővítő támogatás 3.0" programra, mellyel közel 2,5 millió forintos... Teljes cikk
- Több milliárdos támogatás nyílik meg: új program indul a fogyatékossággal élőknek 2 hete
- Lezárult a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" program 2 hete
- Új, jól fizető fejlesztői állások – történelmi videojáték-beruházást jelentett be a kormány 2 hete
- Ösztöndíjjal erősítik a bölcsődék szakember-utánpótlását 2026-ban is 2 hete
- Ismét lehet pályázni munkahelyi bölcsődék létrehozására 3 hete
- Ők a legnagyobb tréningcégek a magyar piacon - jelentős mozgások a rangsor élén 3 hete
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 3 hete
- Újabb ötmilliárd forintot fordítanak az agrárszakképzési centrumok fejlesztésére 3 hete
- Új K+F munkahelyek érkeznek: amerikai cég erősít Magyarországon 1 hónapja
- 10 milliárd forintos uniós program indul az alacsony végzettségű álláskeresők támogatására 2 hónapja
- Átmenetileg szünetel az új jelentkezések befogadása a Demján Sándor Tőkeprogramra 2 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben