350 embert rúg ki a British Petrol
Közel 30 százalékkal csökkent a British Petrol (BP) profitja a harmadik negyedben, mert a többi nagy olajtársaság nyereségét is hátrányosan befolyásoló profitráta- és földgázár-csökkenés mellett a BP-t még a karbantartási költségek növekedése, illetve sok leállás is sújtotta. A vállalat emiatt 350 munkahelyet szüntet meg.
A társaságnál szerdán azt is közölték, hogy 20 százalékos leépítést hajtanak végre az északi-tengeri part menti kőolaj kitermelésben, mert ott nem gazdaságos az olajbányászat. A vállalat a következő fél évben hajtja végre a leépítést, 2100 dolgozóból 350 alkalmazott munkahelye szűnik meg.
A BP a többi nagy olajtársasághoz, például a Shellhez hasonlóan az Északi-tengerről olyan helyekre - Angolába, vagy a Mexikói-öbölbe - helyezi át tevékenységét, ahol a fúrások nagyobb sikerrel kecsegtetnek.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Brazil ügyészek pert indítottak a kínai elektromos jármű gyártó óriás BYD és két alvállalkozója ellen, mondván, hogy emberkereskedelemért és... Teljes cikk
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk