8 milliárdot zúdít a kisvállalkozásokra a kormány
Beszállítói, ESG-központú és energiahatékonyságot célzó fejlesztések előkészítésére pályázhatnak majd az IFKÁ-n keresztül a kis- és középvállalatok 8 milliárd forint értékben.
A kormány 8 milliárd forint európai uniós forrás felhasználásával bízta meg az Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaságot (IFKA).
A forrást a 2021-2027-es időszakban a GINOP Plusz biztosítja, amelynek felhasználásához a kormányzati kkv stratégia három főbb feladatot határoz meg:
- a hazai beszállító vállalatok fejlesztését,
- a vállalkozások ESG (környezeti, szociális és irányítási) szempontú felkészítését, valamint
- energiahatékonyságot célzó fejlesztéseik előkészítését.
A Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a szolgáltatások elérjék a hátrányos helyzetű térségek vállalkozóit, valamint a speciális vállalkozói csoportokat, és minél több információhoz jussanak a fejlesztési lehetőségekről.
Az IFKA feladatai közé tartozik a pályázói szakmai támogatói rendszerek, szemléletformáló programok, a vállalkozói együttműködések ösztönzése érdekében a virtuális piacterek, kataszterek működtetése, cégdiagnosztika, fejlesztési tervek elkészítése, üzleti partnerkeresés, klaszterekkel való együttműködés, képzési, mentorálási szolgáltatások nyújtása és a generációváltás elősegítése.
MTI
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Ahhoz, hogy Magyarország hozzáférjen az Európai Unió helyreállítási és ellenállóképességi alapjának (RRF) forrásaihoz, teljesítenie kell az... Teljes cikk
Teljes átalakulás jöhet az államigazgatásban: új minisztériumi struktúra, szakminiszterek és a politikai kinevezettek leváltása szerepel a tervek... Teljes cikk
- A targonca jogsitól a Java programozásig: kiderül, kik a felnőttképzés igazi bajnokai 2 hete
- Rendkívüli települési támogatás 2026-ban - ki kaphatja, hogyan igényelhető? 2 hete
- Cafeteria-kutatás: a dolgozók harmada már lakhatási támogatást kérne 3 hete
- MI-fejlődés ingyen: Itt a program, ami időt ad a cégeknek 1 hónapja
- Lakhatási támogatás 2026-ban - amit munkavállalóként és munkáltatóként tudni kell 1 hónapja
- Elindult a HBLF esélyegyenlőségi pályázata 1 hónapja
- Ekkor indul a munkakörülmények fejlesztését célzó pályázat második szakasza 1 hónapja
- Ekkora hitelt kaphatunk egy vagy két minimálbéres jövedelemmel 1 hónapja
- Czomba Sándor: indul a Lakhatási és Utazási támogatás 2026 1 hónapja
- Akár 150 millió forint telephelyfejlesztésre – lazítottak a pályázati feltételeken 2 hónapja
- Megnyílt az igénylés: több tízezer forint támogatást kaphatnak a minimálbéreseket foglalkoztató cégek 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?