kapubanner for mobile

A fiatalok félnek elmondani a főnöküknek, hogy használják az AI-t a munkájukhoz

A Z és az Y generáció munkavállalóinak közel fele azt mondta, hogy attól tart, hogy a mesterséges intelligencia helyettesítheti őket a munkájukban – ez az egyik fő oka annak, hogy nem akarják elárulni, hogy használják a technológiát.

A fiatalok félnek elmondani a főnöküknek, hogy használják az AI-t a munkájukhoz-

Bár sok Y és Z generációs dolgozó használ mesterséges intelligencia eszközöket a munkában, körülbelül a fele vonakodik elismerni, hogy munkájuk mekkora részét végzi el az AI, derül ki a Cox Business augusztus 5-i jelentéséből – írja a HR Dive.

A dolgozók azt mondták, hogy AI-ügynököket használnak a munkahelyi termelékenység növelése érdekében, dokumentumok vagy értekezletek jegyzetének összefoglalásával, ötletek vagy kreatív tartalmak brainstormingjával, adatok elemzésével, jelentések készítésével, kódolással vagy hibakereséssel.

Felmérésünk értékes betekintést nyújt abba, hogy a vállalatok hogyan tudnak jobban igazodni fiatalabb alkalmazottaik elvárásaihoz” – mondta Jeff Breaux, a Cox Communications ügyvezető alelnöke és kereskedelmi igazgatója egy sajtóközleményben.

Ez hatalmas lehetőséget kínál a vállalatok és IT-csapataik számára, hogy javítsák stratégiáikat a technológiai beruházások, bevezetések, képzések és irányelvek terén, biztosítva, hogy megfeleljenek a gyorsan többségbe kerülő munkaerő változó igényeinek” – mondta Breaux.

Az Egyesült Államokban több mint 1000 Z generációs és millenniumi munkavállaló megkérdezésével készült felmérésben a válaszadók 47%-a mondta, hogy attól tart, hogy az AI helyettesítheti a munkáját – ez az egyik fő oka annak, hogy nem akarják nyilvánosságra hozni az AI használatát. Ezenkívül 30% mondta, hogy nem ismeri a vállalat AI-politikáját, vagy hogy a vállalatnak nincs meghatározott politikája.

A fiatalabb munkavállalók közel 70%-a azt mondta, hogy túlterhelve érzi magát a munkahelyén rendelkezésre álló technológiai eszközök számától. Ugyanakkor csak 16% érzi úgy, hogy valódi befolyása van a munkahelyi technológiai döntésekre.

A következő három évben a Z generációs és a millenniumi munkavállalók szerint az AI-eszközök egyes munkaköröket fel fogják váltani, de új lehetőségeket teremtenek, növelik a termelékenységet és a hatékonyságot, fokozzák a kreativitást és az innovációt, valamint javítják a döntéshozatalt és a stratégiai tervezést. 2026-ra előretekintve a Z generációs munkavállalók szerint a munkaadóknak a kiberbiztonság javítására kell összpontosítaniuk, míg az Y generáció szerint a munkahelyeknek a munkafolyamatok optimalizálására kell koncentrálnia.

Egy másik felmérésben a Z generációs munkavállalók közel fele szerint a főnökeik nem értékelik az AI-eszközök munkahelyi előnyeit, derül ki az UKG jelentéséből. Ezenkívül 90% szerint az AI időt takarít meg nekik a munkában, 70% pedig azt állítja, hogy a munkájukhoz szükséges AI-készségek nagy részét önállóan sajátították el.

 

HR Dive

  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Pályaválasztás az AI korában: így válassz egyetemet 2026-ban

A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk

Négymillió forinttal szívódott fel az önjelölt ács

Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk