A főpolgármester a Facebookon jelezte, hogy nincs elég ember hóeltakarításra
300-400 helyett csak 216 munkás jelentkezett hóeltakarításra a fővárosban.
„Tájékoztatást kértem a Közterület-fenntartótól a hóeltakarítási munkákról. 70 munkagép dolgozik, viszont a szükséges 300-400 munkás helyett csak 216-an jelentkeztek, erre próbálunk megoldást találni. Két budai buszvonalon jeleztek elakadást, ezt már megoldották. Az előrejelzések szerint dél körül eláll a havazás Budapesten, így a délutáni csúcsra már a főbb útvonalakat meg lehet tisztítani. A sózás elkezdődött, a latyak letakarítása most még lassítaná a forgalmat, így az csak a délutáni csúcs után, este történik majd” - írta bejegyzésében.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az újonnan belépő áruházi dolgozók kezdő bére 8 órás munkaviszony mellett havi bruttó 541 900 forintra nő. Teljes cikk
Az adóhatóság munkatársai 2026 elején is vizsgálják majd az alkalmazottak bejelentését. Teljes cikk
A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól –... Teljes cikk
- Ezek az üzletek nem nyitnak majd ki december 24-én 1 hónapja
- Eltűnik az alkohol a céges karácsonyi bulikról? – ez az új őrület tarol 2025-ben 1 hónapja
- Mikor tagadható meg a munkáltatói utasítás végrehajtása? 1 hónapja
- Karácsonyi ajándékozás Kárpátalján élő gyerekeknek - így segíthet 2 hónapja
- Utolsó pillanatra maradt az üzleti ajándék? Így oldhatja meg stresszmentesen! 2 hónapja
- Újabb üzlet jelezte, hogy nem nyit ki december 24-én 2 hónapja
- Munkáltatói fizetési felszólítás: milyen követelés érvényesítésére szolgálhat? 3 hónapja
- Christmasworld – a hely, ahol a karácsony varázslatos élménnyé válik 4 hónapja
- Kiegészítő nyugdíjemelés jön – ennyivel pótolja ki a kormány a nyugdíjakat 4 hónapja
- Rugalmas munkaidőben dolgoznál? Itt vannak a legfontosabb jogi tudnivalók 6 hónapja
- Új operatív igazgató a Work Force élén 6 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa