A középiskolások a lehetőségeket látják az EU-ban
Az EU munkahelyeket teremt, segít a fiataloknak külföldi tapasztalatokat szerezni, ráadásul jóval több támogatást ad Magyarországnak, mint amit a válaszadók hetven százaléka először gondol - derül ki egy kutatásból.
A felmérésből kiderült, hogy öt fiatalból három ismer valamilyen európai uniós fejlesztést a közvetlen környezetében, és pontosan meg is tudja azokat nevezni. Az esetek döntő többségében a közösség életét befolyásoló infrastrukturális fejlesztéseket: iskola-, óvoda-, bölcsődekorszerűsítést, könyvtár- vagy művelődési ház-rekonstrukciót, tornaterem-építést, kórházfelújítást említettek, továbbá más látványos fejlesztéseket, mint például csatornázást, a terek felújítását vagy kerékpárutak építését - olvasható a közleményben.
A megkérdezettek 32 százaléka állította, hogy az iskolában hall az Európai Unióról. 84 százalékuk a televízióból szerzi értesüléseit. A fiatalok második legfőbb információforrása az internet. 32 százalékuk az iskolából, 31 százalékuk pedig újságból, valamint a rádióból (30 százalék) tájékozódik. A családtól, barátoktól, valamint a munkahelyen rendre 13 százalék-5 százalék-4 százalék szerzi az információit. (A kérdésre több választ is megjelölhettek a válaszadók.)
A Mi vagyunk Európa! 2 program 30 helyszínén közel 13.500 diák és 780 pedagógus vett részt az Európai Unióhoz kapcsolódó iskolanapokon.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Oktatási Hivatal közlése szerint február 15-én éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, illetve... Teljes cikk
Indul a "három az egyben" képzés, amelyben összekapcsoljuk a kiváló technikumokat és egyetemeket, és a technikumi képzés erősségeire támaszkodva... Teljes cikk
A május-júniusi érettségi vizsgákra február 16-ig lehet jelentkezni. Az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő,... Teljes cikk
- 150 új munkahely Napkoron a milliárdos beruházás nyomán 1 hete
- Kétszáz munkahelyet hoz létre a Rosenberger Csoport új beruházása 2 hete
- Kétszáz új munkahely jön létre Sóskúton 3 hete
- 200 új munkahelyet hoz létre ez a cég Sóskúton 3 hete
- 330 új munkahely jön létre Kapuváron 3 hete
- LIWO Group néven folytatja tevékenységét a B+N Csoport 3 hete
- A kecskeméti Mercedes-gyár munkavállalóinak száma elérte az ötezret 1 hónapja
- Kutatás: ezek a leggazdagabb és a legszegényebb európai országok 1 hónapja
- Alulról a negyedik helyen áll a magyar minimálbér az EU-ban - mutatjuk a számokat 1 hónapja
- Új munkahelyek jönnek Kisvárdára – az Aero Space 250 fő fölé növeli a létszámát 1 hónapja
- AI-ban sereghajtók lettünk? A régió legalacsonyabb képzési aránya Magyarországé 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?