A Magyar Postánál "programozott" leépítés zajlik
A 24.hu információja szerint a Magyar Postánál „programozott” leépítés zajlik, aminek oka lehet, hogy a társaság nem szeretne csoportos létszámleépítést bejelenteni.
Az egyik postai érdekképviselet szerint az elbocsátásokban nemcsak a lakat alá került kis posták dolgozói érintettek, hanem az irányítást és a kiszolgálást végző munkatársak létszámát is megnyirbálják - írja a 24.hu.
A lapot egy olvasó tájékoztatta, akinek a munkaviszonya megszűnt az állami cégnél. A forrás szerint a vállalat teljesítményének csökkenéséhez igazítják az elbocsátásokat, amelyek folyamatosan zajlanak, és számos munkakört érinthetnek. Állítása szerint a „programozott” leépítés nyomán a létszámcsökkentés területenként néhány embert érint, de összességében egy nagyobb dolgozói állományra terjed ki. Egyfajta „premizálást” vezetettek be arra, hogy ha valakit elküldenek, akkor az állományban maradó dolgozók a fizetése valamekkora hányadát megkapják pluszpénzként, elosztva, persze cserébe az elküldött ember munkáját is el kell végezniük.
A Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye szerint január 31-gyel távozik posztjáról Balczó Barnabás, a Magyar Posta Zrt. elnök-vezérigazgatója,
Egy decemberi végi hír szerint jelentős béremelés jön a Magyar Postánál.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Bővíti munkavállalói létszámát a közelmúltban megvásárolt makói gyáregységében a fenntartható alumíniumcsomagolásokat világszerte gyártó... Teljes cikk
Az új vezérigazgató érkezése után újabb költségcsökkentési hullám indul a Disney-nél: akár ezer dolgozótól is megválhat a médiavállalat,... Teljes cikk
A múlt héten már komoly fennakadásokat okozó sztrájkok után hétfőn és kedden is folytatódik a munkabeszüntetés a Lufthansa-csoportnál: ezúttal a... Teljes cikk
- Rendkívüli bejelentés: Magyar Péter a NAV-nak adna új, erős jogköröket 4 napja
- Hogyan kezelje a HR humánusan a leépítéseket? 5 napja
- Több ezer elbocsátás a Metánál és a Microsoftnál az AI miatt 7 napja
- Meta: Dolgozói billentyűleütéseket és egérkattintásokat követnek az AI betanításához 1 hete
- Elbocsátották az UniCredit Bank szakszervezetének elnökét 1 hete
- Bezár a jászberényi gyár, 600 embert küldenek el 1 hete
- Gyorsít a BMW, fékez az Aldi - létszámtrendek 1 hete
- Magyar Péter: még idén érkezik a nyugdíjemelés és megduplázzák a családi pótlékot 2 hete
- Gimnáziumok vezetői írtak levelet Magyar Péternek az oktatási miniszterjelölt kapcsán 2 hete
- Bejelentették az új kormány hét miniszterét 2 hete
- Hatalmas leépítés a BBC-nél: közel 2000 munkahely szűnik meg 2 hete

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?