A nagycsaládosoknak tetszik a kormányprogram
A Nagycsaládosok Országos Egyesülete elégedett a kormány eddig megismert terveivel és szívesen látnának egy olyan adózási rendszert, amely kedvezne a többgyerekes szülőknek - fejtette ki Székely Hajnalka, az egyesület elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.
Az egyesület megvalósíthatónak tartja a családi adózást, de nehéz összeilleszteni az egysávos adórendszert és a családi adókedvezményt, ezért ehhez javaslatokat fognak benyújtani.
Mint Székely Hajnalka rámutatott: olyan adórendszerre lenne szükség, amely figyelembe veszi a gyermekek számát, mert az a gyerekvállalási kedvet is fellendíthetné.
Info Rádió
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a Hard HR A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Pályázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Május 1-je a munka ünnepe. A szocializmusban látványos állami ünnepségek kísérték a napot, ám a gyökereit nem keleten, hanem nyugaton kell keresni.... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az AI fokozott használata a kiválasztásban ahhoz vezethet, hogy a munkáltatók átsiklanak a kiváló pályázók felett. A... Teljes cikk
Egy civil kezdeményezés szerint július 8. a jövőben hivatalos nemzeti ünneppé, akár munkaszüneti nappá is válhatna a Rákóczi-szabadságharc... Teljes cikk
- 6,1 millió vezető felkészületlen: ki gondoskodik a mentális jólétről? 5 napja
- Megdöbbentő szám: Magyarországon a fizetés 40 százalékát elveszi az állam 5 napja
- 469 új munkahely jöhet: az EU rábólintott a Hankook óriásberuházására 5 napja
- Öt lépés, amellyel a HR támogathatja a neurodivergens munkavállalókat 6 napja
- Kapitány István: A szellemi tulajdon védelme a jövő munkahelyeinek alapja 6 napja
- Vége az adózási kiskapunak? Így kerülje el a NAV-bírságot az ICT-nél! 1 hete
- Magyar Péter: még idén érkezik a nyugdíjemelés és megduplázzák a családi pótlékot 2 hete
- Túl sokat adunk? A meglepő igazság az alkalmazotti élmény mögött 2 hete
- A menopauza és az 'agyi köd': munkahelyi kihívások és a HR szerepe 2 hete
- 725 ezer forint az átlagbér – de a valóság ennél árnyaltabb 2 hete
- Változik a varázslat: tömeges leépítésre készül a Disney 2 hete

Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?