A szakszervezet elfogadta a Magyar Orvosi Kamara bértábláját
Megjelent a MOK legfrissebb heti beszámolója, melyen a bértárgyalás következő fordulóját értékelték.
„2020. február 3-án került sor az ágazati bértárgyalás következő fordulójára, melyen a Kamara képviseletében az elnök és az alelnökök vettek részt. Az álláspontok közeledtek, egyetértettek abban, hogy kiemelt hangsúlyt kell fektetni az egészségügyben dolgozók társadalmi megbecsültségére, tisztességes megélhetésükre és az életpályamodellek kulcselemeire is. Az előző forduló döntése alapján ezen az ülésen a reprezentatív szakszervezetekkel egyeztetett bértáblát kellett benyújtani. Komoly eredményként könyvelhetjük el, hogy a szakszervezet elfogadta a MOK bértábláját, és a mi táblánk lett benyújtva. Kompromisszumra eddig kizárólag az ütemezésben kényszerültünk. Ez is vállalható, mert csak az utolsó emelés kerül át 2022 januárra, így az emelés nem egyetlen évben (2021) terheli meg érdemben a költségvetést. Megmarad az, hogy 2021 egy nagy lépcső az emelésben, ami kifejezi az ágazat, az orvosok társadalmi megbecsültségét és megalapozza a hálapénz megszüntetését. Ez a javaslat került a Kormány nevében tárgyaló EMMI elé, és ott kvázi befogadásra (befogadásra, bár még nem elfogadásra) került” - olvasható a beszámolóban.
A tárgyalások márciusban folytatódnak. Bár a tárgyalások a MOK szerint jó irányban folynak, folytatják az önkéntes többletmunka felmondásának szervezését.
„A következő tárgyalási fordulóig el kell készíteni a bértáblának korcsoportos létszámokból számított költségvonzatot is tartalmazó változatát. Az EMMI megígérte, hogy ehhez megadják az adatokat. Költségvetés-tervezési okokból, ezt a tárgyalási szakaszt márciusban le kell zárni, tehát akkor jön el az igazság pillanata. A tárgyaláson sürgősen megoldandó feladatként vettettük fel az alapellátás finanszírozási kérdéseit, különös tekintettel a 2020 januárjától esedékes béremelésre. Örülünk, hogy a tárgyalások jelenleg eredményesen és jó irányban folynak, de valós eredményt nem az EMMI-ben, hanem a pénzügyi kormányzatban kell majd elérni. Ezért folytatjuk az önkéntes többletmunka felmondásának szervezését, nekünk az Országos Küldött Közgyűlés novemberi határozatnak megfelelően felkészültnek kell lennünk arra az esetre is, ha a pénzügyi kormányzat nemet mond, az EMMI által is támogatott követelésünkre. A tárgyalások következő fordulójára március elején kerül sor” - írják.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc... Teljes cikk
Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti... Teljes cikk
A magyar egészségügyben nemcsak az alacsony bérek, hanem a rossz munkahelyi légkör is egyre több dolgozót taszít el a pályától. Egy friss... Teljes cikk
- Minden nyolcadik magyar orvos külföldön dolgozik, és nem csak a pénz miatt 2 napja
- Csak az orvosok lelkiismerete miatt működött az ellátás ebben a térségben 3 napja
- Tanulmány: válságban az orvosi alapellátás 3 hete
- Nagy a baj: egyre kevesebb a gyermekorvos az országban 3 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 3 hete
- Több mint 30 éve mentik a gyermekek jövőjét – így működik a Szülők Fóruma Egyesület 3 hete
- Magyar Revolut: 12 kérdés, amire még nincs válasz 3 hete
- Megér 6 órát az egészsége? Ennyi idő egy állapotfelmérés 3 hete
- Felmérés: ez a foglalkozás élvezi a legnagyobb társadalmi bizalmat 1 hónapja
- „Az egészséges nagymama, nagypapa olyan, mint a lottóötös” – növelhetik-e az egészségügyi kiadások a GDP-t? 1 hónapja
- A nők tovább élnek, mégis több időt töltenek betegen – mi áll a háttérben? 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?