A szakszervezet elfogadta a Magyar Orvosi Kamara bértábláját
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatMegjelent a MOK legfrissebb heti beszámolója, melyen a bértárgyalás következő fordulóját értékelték.
Vasárnap közzétette legfrissebb heti beszámolóját a Magyar Orvosi Kamara (MOK). Mint írják, a február 3-ai ágazati bértárgyaláson az álláspontok közeledtek egymáshoz, és a szakszervezet elfogadta a MOK bértábláját.
„2020. február 3-án került sor az ágazati bértárgyalás következő fordulójára, melyen a Kamara képviseletében az elnök és az alelnökök vettek részt. Az álláspontok közeledtek, egyetértettek abban, hogy kiemelt hangsúlyt kell fektetni az egészségügyben dolgozók társadalmi megbecsültségére, tisztességes megélhetésükre és az életpályamodellek kulcselemeire is. Az előző forduló döntése alapján ezen az ülésen a reprezentatív szakszervezetekkel egyeztetett bértáblát kellett benyújtani. Komoly eredményként könyvelhetjük el, hogy a szakszervezet elfogadta a MOK bértábláját, és a mi táblánk lett benyújtva. Kompromisszumra eddig kizárólag az ütemezésben kényszerültünk. Ez is vállalható, mert csak az utolsó emelés kerül át 2022 januárra, így az emelés nem egyetlen évben (2021) terheli meg érdemben a költségvetést. Megmarad az, hogy 2021 egy nagy lépcső az emelésben, ami kifejezi az ágazat, az orvosok társadalmi megbecsültségét és megalapozza a hálapénz megszüntetését. Ez a javaslat került a Kormány nevében tárgyaló EMMI elé, és ott kvázi befogadásra (befogadásra, bár még nem elfogadásra) került” - olvasható a beszámolóban.
A tárgyalások márciusban folytatódnak. Bár a tárgyalások a MOK szerint jó irányban folynak, folytatják az önkéntes többletmunka felmondásának szervezését.
„A következő tárgyalási fordulóig el kell készíteni a bértáblának korcsoportos létszámokból számított költségvonzatot is tartalmazó változatát. Az EMMI megígérte, hogy ehhez megadják az adatokat. Költségvetés-tervezési okokból, ezt a tárgyalási szakaszt márciusban le kell zárni, tehát akkor jön el az igazság pillanata. A tárgyaláson sürgősen megoldandó feladatként vettettük fel az alapellátás finanszírozási kérdéseit, különös tekintettel a 2020 januárjától esedékes béremelésre. Örülünk, hogy a tárgyalások jelenleg eredményesen és jó irányban folynak, de valós eredményt nem az EMMI-ben, hanem a pénzügyi kormányzatban kell majd elérni. Ezért folytatjuk az önkéntes többletmunka felmondásának szervezését, nekünk az Országos Küldött Közgyűlés novemberi határozatnak megfelelően felkészültnek kell lennünk arra az esetre is, ha a pénzügyi kormányzat nemet mond, az EMMI által is támogatott követelésünkre. A tárgyalások következő fordulójára március elején kerül sor” - írják.
„2020. február 3-án került sor az ágazati bértárgyalás következő fordulójára, melyen a Kamara képviseletében az elnök és az alelnökök vettek részt. Az álláspontok közeledtek, egyetértettek abban, hogy kiemelt hangsúlyt kell fektetni az egészségügyben dolgozók társadalmi megbecsültségére, tisztességes megélhetésükre és az életpályamodellek kulcselemeire is. Az előző forduló döntése alapján ezen az ülésen a reprezentatív szakszervezetekkel egyeztetett bértáblát kellett benyújtani. Komoly eredményként könyvelhetjük el, hogy a szakszervezet elfogadta a MOK bértábláját, és a mi táblánk lett benyújtva. Kompromisszumra eddig kizárólag az ütemezésben kényszerültünk. Ez is vállalható, mert csak az utolsó emelés kerül át 2022 januárra, így az emelés nem egyetlen évben (2021) terheli meg érdemben a költségvetést. Megmarad az, hogy 2021 egy nagy lépcső az emelésben, ami kifejezi az ágazat, az orvosok társadalmi megbecsültségét és megalapozza a hálapénz megszüntetését. Ez a javaslat került a Kormány nevében tárgyaló EMMI elé, és ott kvázi befogadásra (befogadásra, bár még nem elfogadásra) került” - olvasható a beszámolóban.
A tárgyalások márciusban folytatódnak. Bár a tárgyalások a MOK szerint jó irányban folynak, folytatják az önkéntes többletmunka felmondásának szervezését.
„A következő tárgyalási fordulóig el kell készíteni a bértáblának korcsoportos létszámokból számított költségvonzatot is tartalmazó változatát. Az EMMI megígérte, hogy ehhez megadják az adatokat. Költségvetés-tervezési okokból, ezt a tárgyalási szakaszt márciusban le kell zárni, tehát akkor jön el az igazság pillanata. A tárgyaláson sürgősen megoldandó feladatként vettettük fel az alapellátás finanszírozási kérdéseit, különös tekintettel a 2020 januárjától esedékes béremelésre. Örülünk, hogy a tárgyalások jelenleg eredményesen és jó irányban folynak, de valós eredményt nem az EMMI-ben, hanem a pénzügyi kormányzatban kell majd elérni. Ezért folytatjuk az önkéntes többletmunka felmondásának szervezését, nekünk az Országos Küldött Közgyűlés novemberi határozatnak megfelelően felkészültnek kell lennünk arra az esetre is, ha a pénzügyi kormányzat nemet mond, az EMMI által is támogatott követelésünkre. A tárgyalások következő fordulójára március elején kerül sor” - írják.
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc