A vasutasok és a LIGA is beszünteti a munkát június 29-én

A LIGA Szakszervezetek és a Vasutasok Szakszervezete is országos sztrájkot hirdetett 2011. június 29-ére.

A sztrájkban részt venni nem tudó szervezetek a Független Rendőr Szakszervezet koordinálásában országszerte forgalomlassító félpályás útlezárásokat tartanak - közölte a LIGA.

A sztrájkkal és demonstrációkkal a LIGA Szakszervezetek azt akarja elérni, hogy a kormány ne módosítsa a bejelentett módon a Munka törvénykönyvét, a korhatár előtti nyugdíjakat és ne szüntesse meg az Országos Érdekegyeztető Tanácsot.

A LIGA Szakszervezetek megerősítette támogatását a június 16-i szakszervezeti akciókkal kapcsolatban, és arra kéri a magyarországi szakszervezeteket, hogy az azonos célok elérése érdekében támogassák a 29-i sztrájkokat és demonstrációkat.

A Vasutasok Szakszervezete is sztrájkol

A vasutasok 2011. június 29-én 9 és 11 óra között sztrájkolnak országszerte - olvasható a lapunknak eljuttatott közleményben. A Vasutasok Szakszervezete felszólította a MÁV Zrt. munkavállalóit és a MÁV vállalatcsoporthoz tartozó gazdasági társaságok, valamint a Rail Cargo Hungária Zrt. és leányvállalatai valamennyi dolgozóját, hogy szakszervezeti hovatartozásuktól függetlenül vegyenek részt a sztrájkban.

Mint írják, a korkedvezményes- és a korengedményes nyugdíjazás átalakítása "súlyos érdeksérelmet, egzisztenciális fenyegetést jelent a vasutasság számára". A sztrájkkal azt kívánják elérni a vasutasok is a többi érdekvédőhöz hasonlóan, hogy a szakszervezetek véleménye nélkül ne születhessenek visszafordíthatatlan döntések a nyugdíjakkal kapcsolatban. A Vasutasok Szakszervezete (VSZ) kitart korábban megfogalmazott álláspontja mellett, miszerint tárgyalni és megállapodni akar.

A VSZ munkabeszüntetés ideje alatti elégséges szolgáltatásról az érintett vállalatoknál tárgyalásokat kezdeményeztek - áll a lapunknak eljutatott sajtóanyagban.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
900 dolgozótól válna meg a Dacia

Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk

A munkaerő-képzés felé bővíti portfólióját a Prohuman

A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk

Szegedi BYD-gyár: külön határátkelési sávot kapnak a külföldről járó dolgozók

Januárban elindult a próbagyártás a szegedi BYD-gyárban – közölte Botka László polgármester. A gyárban már mintegy 960 fő dolgozik, és a... Teljes cikk