Adócsaló plasztikai sebészt buktatott le a NAV
Próbavásárlás során sikerült tetten érnie az adóhatóságnak egy zsebre dolgozó plasztikai sebészt, aki 900 ezer forintot vett át a szépészeti beavatkozásra bejelentkezett adóellenőr hölgytől, ám erről számlát nem adott - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szombaton az MTI-vel.
Az adóhivatal azonnali átfogó ellenőrzést rendelt el a sebész vállalkozásánál, mely kiterjed a bevallások utólagos vizsgálatára is. Az adócsalás mértékét az ellenőrzési eljárás keretében állapítják majd meg.
A közlemény szerint az adóhatóság kifejezetten a luxusszolgáltatást nyújtók körében több hasonló jellegű vizsgálatra készül, továbbá a jövőben a plasztikai sebészetek mellett a magánorvosi, fogorvosi praxisok is számíthatnak hasonló ellenőrzésekre.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV november közepén 4 hónapja
- Ezeken a helyszíneken kell számítani az adóellenőrökre november elején 4 hónapja
- Húszmilliós adókülönbözetet tártak fel egy vállalkozónál 7 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV - itt a lista 7 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV augusztus elején 7 hónapja
- "Aki luxuséletet él, az fizessen luxusadót!" - jöhet a NER-adó? 9 hónapja
- Zavaró testrészek a póló alatt 10 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV március végén 12 hónapja
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV január végén 1 éve
- Ezeken a helyszíneken ellenőriz a NAV június második felétől 2 éve
- Ezeken a helyeken ellenőriz a NAV június elején 2 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben