Akadályozzák az újságírók munkáját Kínában
Segítséget kérnek a kínai hivatalos látogatásra készülő Angela Merkel német kancellártól az ázsiai országban dolgozó német újságírók, mert úgy vélik, a kínai állami szervek akadályozzák a munkájukat.
A hatóságok a külföldi újságírókkal kapcsolatba lépő kínaiakat is fenyegetik, nem ritka, hogy a forrásokat őrizetbe veszik. 2011 óta az arab világban indult szabadságmozgalmak hatására tovább nőtt a kínai hatóságok szigora és még inkább igyekeznek korlátozni a külföldi sajtó képviselőinek munkáját. A helyszíni riportok készítése közben gyakran már az újságírók testi épsége is veszélyben van, az ARD német közszolgálati televízió egy stábjára például a közelmúltban felheccelt munkások támadtak - áll a levélben.
A kancellár kiáll az újságírókért, és kínai látogatása során igyekszik közbenjárni, hogy javuljanak a munkavégzés feltételei - reagált a levélre Steffen Seibert kormányszóvivő hétfőn. Elmondta: a kancellár tudja, hogy milyen nehéz körülmények között dolgoznak a külföldi újságírók Kínában, a problémát szóvá tette korábbi látogatásain és ezúttal is így tesz majd.
Angela Merkel csütörtökön hét miniszterrel és két államtitkárral utazik Pekingbe, ahol megtartják a német és a kínai kormány második közös értekezletét. Az első német-kínai kormánykonzultációt tavaly júniusban tartották Berlinben. A német kormánytagokat elkíséri számos gazdasági vezető. A delegáció a kétnapos látogatáson a Tiencsin (Tianjin) városban működő Airbus-gyárat is felkeresi.
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk
A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk
Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 1 hete
- Work-life balance 1 hete
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 2 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 2 hete
- Kínai gigaberuházás Tatabányán: 43 milliárd forint, 800 új munkahely 3 hete
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 3 hete
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 3 hete
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 1 hónapja
- Karrier vagy család – miért kényszerül egyre több nő választani? 1 hónapja
- Egy külföldi dolgozó késelte meg kollégáját egy szegedi építkezésen 1 hónapja
- Nem csak stresszesek: ezek a munkák teszik leginkább tönkre az egészséget 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?