Aláírták, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj
Mint a miniszterelnök bejelentette, jövőre 5 százalékkal emelik a nyugdíjakat és visszavezetik a 13. havi nyugdíjat is.
Februárban érkezik a 13. havi nyugdíj, az erről szóló rendeletet ma írták alá - közölte Orbán Viktor miniszterelnök kedden. A kormányfő a Facebook-oldalán közzétett videóban kifejtette: most ért véget a megbeszélés az Idősügyi Tanács tagjaival. "Idős honfitársainkat különösen megviselte az elmúlt másfél év, áttekintettük, mit tehetünk értük" - fogalmazott. Idén novemberben már minden nyugdíjas megkapta a 80 ezer forintos nyugdíjprémiumot, "de itt nem szeretnénk megállni" - hangsúlyozta. Orbán Viktor közölte: jövőre 5 százalékkal emelik a nyugdíjakat és visszavezetik "a baloldal által elvett 13. havi nyugdíjat is", amelyet februárban kap kézhez minden nyugdíjas. Az erről szóló rendeletet ma írták alá - tette hozzá a miniszterelnök.
MTI
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az alapellátás működése kritikus ponthoz érkezett Magyarországon, egy friss szakmai tanulmány szerint már rövid távon is fennakadások fenyegetik a... Teljes cikk
Megjelent a KPMG Global Tech Reportja, amelyben 27 országból, 2500 technológiai vezetőt – többek között a Google, az Open AI és a Microsoft 365... Teljes cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) minden eddiginél szélesebb körű támogatást kínál a személyi jövedelemadó bevalláshoz; közérthető... Teljes cikk
- Kiknek jár a nyugdíj előtti álláskeresési segély és mekkora az összege? 2 hete
- A szakértő szerint elkerülhetetlen a nyugdíjrendszer reformja 2 hete
- Mi az a valorizációs szorzó, ami kulcs a nyugdíjszámításnál? 2 hete
- „Az egészséges nagymama, nagypapa olyan, mint a lottóötös” – növelhetik-e az egészségügyi kiadások a GDP-t? 2 hete
- Mennyivel kap kevesebbet a magyar az osztrák nyugdíjasnál? Így értéktelenedett el a nyugdíj Magyarországon 3 hete
- Hogyan lehetne visszahozni a korkedvezményes nyugdíjakat? 3 hete
- Ekkora reálhozamot értek el az önkéntes nyugdíjpénztárak 1 hónapja
- Egy sornyi szakszervezet kéri a korkedvezményes nyugdíj visszaállítását 1 hónapja
- Egyre inkább nő a szakadék a bérek és a nyugdíjak között Magyarországon 1 hónapja
- Mikor számítanak szolgálati időnek a felsőfokú tanulmányok a nyugdíj esetében? 1 hónapja
- 91 éves és napi 12 órát dolgozik - generációs leckék a munka világából 1 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben