Andor: Csökkenteni kell a fiatalok munkanélküliségét
A hosszú távú munkanélküliség ellen csak a gazdaság- és foglalkoztatáspolitika összehangolásával lehet védekezni - mondta Andor László, az Európai Unió foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi befogadásért felelős biztos a G20-as konferencián.
A G20 konferenciáján magas szintű eszmecserére került sor a foglalkoztatáspolitika, a munkahelyteremtés kérdéseiről, melyen Christine Lagarde francia gazdasági és pénzügyminiszter elnökölt. Ezen részt vett és felszólalt Andor László, az Európai Unió foglalkoztatásért, szociális ügyekért és társadalmi befogadásért felelős biztosa.
A magyar biztos megállapította, hogy az Európai Unió szociális rendszere enyhíteni tudta a válság szociális és gazdasági következményeit. Most arra van szükség, hogy a makroökonómiai, foglalkoztatási és szociális politikák összekapcsolódjanak, s a gazdaság felépülése minél több munkahelyet is teremtsen - mégpedig igényes, jó minőségű munkahelyeket. A hosszú távú munkanélküliség ellen csak a gazdaság- és foglalkoztatáspolitika összehangolásával lehet védekezni.
Andor László beszélt a világ legnagyobb gazdaságait összefogó G20 feladatairól is. A G20 foglalkoztatási minisztereinek most a munkahelyteremtésre, a szociális biztonságra és kiemelten az ifjúsági munkanélküliség csökkentésére kell koncentrálni.
A G20 jelenlegi francia elnöksége idén szeptemberben rendezi meg a foglalkoztatási miniszterek konferenciáját, amelyen a magyar biztosra is komoly feladatok várnak. Andor fontosnak tartja, hogy az őszi konferencián a kormányok és az EU vezető szakpolitikusai mellett nemzetközi szervezetek és a szakszervezetek is meghívást kapnak.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Átlag felett az álláskeresők száma a technológiai és egészségügyi szakemberek, a Z generációs munkavállalók és a dolgozó szülők körében. Teljes cikk
Különleges álláslehetőséget hirdetett meg a Scottish Wildlife Trust: hat hónapra természetvédelmi őrt keresnek a lakatlan Handa szigetre Skócia... Teljes cikk
Az inspiráció hiánya többek között a termelékenységre is negatív hatással van. Teljes cikk
- Cafeteria 2026 3 hete
- Itt a rejtett hazai munkaerő-tartalék: 50–60 ezer ember munkába állhatna, vendégmunkások helyett 4 hete
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 1 hónapja
- Cafeteria kisokos 2026 1 hónapja
- A munkanélküliségi ráta alakulása nemek szerint - grafikon 1 hónapja
- HR kiégés: így teszi tönkre magát és a szervezetet is a HR-es 2 hónapja
- Több mint ezer dolgozót elküldött, de 133 milliárdos támogatást kap a Samsung 2 hónapja
- A foglalkoztatási ráta a magyar vármegyékben - grafikon 2 hónapja
- Dolgoznának, de nem tudnak – 26 millió ember rekedt a munkaerőpiac szélén Európában 3 hónapja
- Ekkora minimálbér-emelést lát reálisnak a VOSZ főtitkára 3 hónapja
- Krasznahorkai László kapja az irodalmi Nobel-díjat 3 hónapja

A tudás törvényei: a megértés kulcsa