Átadták a Sapa Profiles új üzemcsarnokát: közel száz új állás
Átadták a Sapa Profiles Kft. új, nyolcezer négyzetméteres üzemcsarnokát Székesfehérváron; a mintegy 1,4 milliárd forintos fejlesztés révén 96 új munkahely jött létre.
"Erre fókuszálva indítottuk el fejlesztéseinket, hogy beszállítók lehessünk e két szektorban. Az új üzemcsarnok növeli esélyünket arra, hogy a jövőbeni modern iparágak cégeinek partnerei lehessünk" - emelte ki az ügyvezető igazgató.
Frank Iepema, a megmunkálóüzemek igazgatója elmondta, a beruházás összköltsége 1,4 milliárd forint volt, amihez európai uniós pályázaton 548 millió forint támogatást kaptak. Az új csarnokba eddig 22 új gépet telepítettek, és 196 új gyártási projektet indítottak el, amelyek többsége az idén fut fel, és 2017-ig munkát ad a gyárnak. Olyan nagy múltú cégeknek szállítanak, mint a Porsche, a Land Rover, a Jaguar és a Skoda.
"Abban különbözünk sok magyarországi cégtől, hogy nemcsak gyártani akarunk, hanem fejleszteni, értéket hozzáadni a termékekhez. Ebben kulcsszerepe van a rugalmas és keményen dolgozó magyar mérnököknek és munkavállalóknak" - emelte ki.
Példaként említette, amíg évekkel ezelőtt hiába "kopogtattak" a Porschénál, hogy szeretnének beszállítók lenni, addig mára megfordult a trend: a német gyártó jelentkezik alkatrészgyártási igényekkel Székesfehérváron.
Az 1941-ben alapított Székesfehérvári Könnyűfémmű, majd a jogutód Alcoa-Köfém Kft. sajtolt alumínium profil gyártó üzletága 2007 közepén, a Sapa cégcsoport részévé vált, és az Orkla norvég multinacionális cég irányítása alá került. Az Orkla a világ több mint 30 országában csaknem 13 ezer alkalmazottjával évente mintegy 5 milliárd dollár értékű alumíniumipari terméket állít elő.
A Székesfehérváron bejegyzett Sapa Profiles Kft. jelenleg Európa legnagyobb alumíniumprofil-gyártója. A sajtolt alumínium profilokkal, csövekkel, rudakkal, valamint az ezekből készített megmunkált alkatrészekkel, komponensekkel a repülőgépipart kivéve szinte minden felhasználási területen jelen vannak.
Emellett Székesfehérváron hozták létre a cégcsoport globális pénzügyi és adminisztrációs, továbbá az informatika területén a telekommunikációs és alkalmazástámogatási szolgáltatások központját is.
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A légtechnikai berendezésekkel foglalkozó Weger Hungária Kft. nagyjából 9,5 milliárd forint értékben új gyárat épít Jászárokszálláson, aminek... Teljes cikk
A Rév-Bíró-Vart Metal Zrt. friss, mintegy 2,1 milliárd forintnyi értékű beruházása száztíz új munkahelyet hoz létre Mezőtúron - közölte... Teljes cikk
A lakóautókat gyártó Knaus Tabbert legújabb, mintegy 2,2 milliárd forintnyi értékű beruházása ötven új munkahelyet hoz létre Nagyorosziban -... Teljes cikk
- Ahol több a távmunka, ott több gyerek születik - állítja egy kutatás 2 hete
- 10 év tanulás kuka? Az AI hónapok alatt írta át egy mérnök karrierjét 2 hete
- A főnököd lehet, hogy már nem is ember? Íme a munka jövője 2 hete
- Work-life balance 3 hete
- Elszabadult a szakemberhiány: ennyit kell várni egy mesterre 2026-ban 3 hete
- Vége a 9-5-nek? Így alakítja át ez a trend a magyar munkaerőpiacot 3 hete
- 50 új munkahelyet teremt a Knaus Tabbert Nagyorosziban 4 hete
- Szétverni a monitort a főnök helyett? Új trend hódít a munkahelyeken 1 hónapja
- Százból három maradt: hamarosan eldől, kié lesz a babóti tanári állás és a Maldív-utazás 1 hónapja
- 22 ezer állás kerülhet veszélybe a Boschnál 1 hónapja
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?