Átadták a T-Systems globális szolgáltató központját Budapesten
Kóka János, gazdasági és közlekedési miniszter, Franz Grohs, a T-Systems IT-operations regionális vezetője és Ilosvai Péter, a cég ügyvezető igazgatója 2006. augusztus 22-én Budapesten bejelentette, hogy a vállalat globálissá bővíti a magyarországi fővárosban eddig regionális centrumként működő szolgáltatóközpontját.
Az 1 millió euró értékű beruházással a lágymányosi Infoparkban létrehozott regionális központból jelenleg 25 vállalat informatikai feladatait látják el. Az ügyfélcégek Magyarországon, több szomszédos országban, valamint Svájcban és Németországban működnek.
A T-Systems Hungary Kft. a magyarországi informatikai szolgáltató piac mintegy 10-15 százalékát fedi le. A cég ügyfélköre többnyire a T-csoportból kerül ki, de más vállalatoknak is végeznek informatikai szolgáltatást.
A központ 100 munkatársa több nyelven képes segíteni az ügyfélcégek számítástechnikai gondokkal küzdő dolgozóinak úgy, hogy a képernyőjüket egy gombnyomással át tudják venni földrajzi helytől függetlenül. A központ globálissá válása további 60 munkatárs felvételét teszi már most lehetővé, akik révén a cég a jelenlegi évi 800 ezer esettel szemben akár 1,2 milliót is meg tud majd oldani.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
Ötszáznál több munkahelyet szüntet meg Romániában a Bosch – írja az economedia.ro a vállalat közleménye alapján. Az elbocsátásokat a Bosch... Teljes cikk
A tudás törvényei: a megértés kulcsa