Átadták az idei Kármán Tódor-díjat
Az oktatási tárca által 2000-ben alapított elismerést olyan magánszemélyeknek, jogi személyeknek, vagy közösségeknek adományozzák, akik, illetve amelyek kiemelkedő támogatást nyújtanak a tanulóknak, hallgatóknak, oktatóknak és oktatási intézményeknek. Egyúttal jelentős támogatással (pl. ösztöndíjjakkal, tudásközpontok, kooperációs kutatóközpontok révén) segítik az intézmények kutatási, oktatási munkáját.
Támogat az áramszolgáltató
Idén az oktatási és kulturális miniszter a következők részére adományozott Kármán Tódor-díjat. Az E.ON Hungária Zrt., a regionális áram- és gázszolgáltató egyebek mellett a Pécsi és Debreceni Tudományegyetemekkel, a Budapesti és Győri Műszaki Főiskolával, a Budapesti Corvinus Egyetemmel, az Andrássy Gyula Budapesti Német Nyelvű Egyetemmel és kiemelten a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel működik együtt. A cég jelentős támogatásokat nyújt az intézményeknek.
Az MTA Műszaki Fizikai és Anyagtudományi Kutatóintézete saját forrásának terhére a Pannon Egyetemen, az ELTE-n, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen és a Budapesti Műszaki Főiskolán kihelyezett laboratóriumokat működtet. Magas szinten részt vesz a graduális és posztgraduális képzésben, ösztöndíjakat adományoz és évente megrendezi az MFA Nyílt Napot, középiskolások részére pedig MFA Nyári Iskolát szervez.
Sófi József egyéni vállalkozó létrehozta a Sófi József - Szegedi Tehetségekért Közhasznú Alapítványt. Saját vagyonából 60 millió forintot áldozott erre a célra, és az ösztöndíjak mellett folyamatos szolgáltatásokkal, tanácsadással segíti, támogatja a tehetséges fiatalokat. Németh Béla, a Pécsi Diagnosztikai Központ ügyvezető igazgatója a Pécsi Tudományegyetemmel szoros együttműködésben kiemelkedő támogatást nyújt az Orvos Egészségügyi Koordinációs Központ, valamint az Egyetem egyéb kutatási, oktatási tevékenységéhez. A Dél-dunántúli Rákbetegekért Alapítvány révén magánvagyonából csaknem 200 millió forint támogatást biztosított cége kutatás-fejlesztési pályázataihoz. Számos egyéb formában - ösztöndíjakkal, speciális feladatokra létrehozott alapítványokkal, műszerekkel és egyéb infrastruktúrával - támogatja elsősorban a kutatás-fejlesztést.
Akadémiát hozott létre az Electrolux
Az Electrolux Lehel Kft. Különböző formában évi 45-50 millió forinttal támogatja a közép- és felsőfokú képzést, elsősorban azokon a területeken, ahol jól képzett szakemberekre tart igényt. Kiemelt kapcsolatot tart a Miskolci Egyetemmel az oktatás és kutatás-fejlesztés területén. Az egyetemmel együtt megalapították az Electrolux Innovációs Akadémiát, pályázatok ösztöndíjak és úgynevezett "akadémiai ösztöndíj" létrehozásával segíti elő a gyakorlatorientált oktatást.
Edupress.hu / www.okm.gov.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Indul a "három az egyben" képzés, amelyben összekapcsoljuk a kiváló technikumokat és egyetemeket, és a technikumi képzés erősségeire támaszkodva... Teljes cikk
A május-júniusi érettségi vizsgákra február 16-ig lehet jelentkezni. Az érettségizők rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő,... Teljes cikk
Új szakokkal megjelent a Felsőoktatási felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése a felvi.hu-n - tudatta az Oktatási Hivatal pénteken a honlapján. Teljes cikk
- Nincs szánalmasabb közhely annál, hogy "ezek a mai fiatalok" 4 hónapja
- Középiskolások és pedagógusok jelentkezését is várják újra a Tiéd a holnap ösztöndíjprogramra 5 hónapja
- Elismert rangsorra került fel a Corvinus Egyetem 5 hónapja
- Tehetségprogramot indít rászoruló fiataloknak a Corvinus 7 hónapja
- Mennyire elégedettek az Ausztriában dolgozó és élő magyarok? 8 hónapja
- Tüntetnek a szomszédban a diákok: "nem kiadás vagyunk, hanem befektetés" 9 hónapja
- Rászakadhat a korfa erre a magyar városra, ha nem lépnek időben 9 hónapja
- Felmérés: a felsővezetők jobbra értékelik saját teljesítményüket iparági versenytársaiknál 10 hónapja
- Hankó Balázs: "Ez az Erasmusnak nem jött össze" 12 hónapja
- What to do if you have a toxic leader in your company? 1 éve
- Kétszázötven elsőévesnek kínál alapítványi ösztöndíjat az SZTE 1 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben