Az ápolók melletti kiállást és béremelést sürgettek ellenzéki pártok
A DK szerint kötelesség kiállni a magyar egészségügyben hősiesen helytálló ápolókért.
Az ápolók nemzetközi napja alkalmából a Párbeszéd csütörtökön közleményben követelt ötvenszázalékos ágazati béremelést, DK pedig az ápolók melletti kiállást sürgetett. Az LMP parlamenti frakcióvezetője sajtótájékoztatón szólalt fel az ápolói bérek vásárlóértékének megőrzése mellett. A Párbeszédnek az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint nem megaláztatás, hanem valódi hála és köszönet jár az ápolóknak. Az ellenzéki párt azt írta: az Orbán-kormány évek óta csak hitegeti az egészségügyi szakembereket, de érdemi intézkedés nem történik.
A magyar ápolók bérezése messze elmarad európai szaktársaikétól - tették hozzá, kiemelve, hogy Szlovákiában is a kétszeresét, Csehországban a háromszorosát keresi egy ápoló, miközben a magyar egészségügyi dolgozók - a szakemberhiány miatt - 10-12 órákat robotolnak. Véleményük szerint a kormánynak azonnal és érdemben meg kell oldania az ápolók bérezési problémáit. Mint írták, évek óta követelnek - "minden trükközés nélküli" ötvenszázalékos béremelést az egészségügyi dolgozóknak. Komáromi Zoltán országgyűlési képviselő, a DK egészségügyi szakpolitikusa szintén közleményben mondott köszönetet azoknak az ápolóknak, akik több mint egy évtizede kitartanak a magyar egészségügyben, "dacára a katasztrofális munkakörülményeknek és az megalázóan alacsony béreknek". Külön hálával szólt azokról, akik a koronavírus-járvány idején folytattak mindennapi küzdelmet az emberéletek megmentéséért.
A DK szerint kötelesség kiállni a magyar egészségügyben hősiesen helytálló ápolókért. Felháborítónak nevezték, hogy Orbán Viktor kormánya "ennek a megbecsülésének és tiszteletnek a legkisebb jelét sem mutatja", és az egészségügyet annyira "mostohagyerekének" tekinti, hogy azt "a következő négy évben a Belügyminisztérium egyik altagozatává kívánja silányítani". Ungár Péter LMP-frakcióvezető budapesti sajtótájékoztatóján arra hívta fel a figyelmet: a kormánynak lépnie kell azért, hogy az ápolók bére legalább a vásárlóértékét megőrizze. Rámutatott: bár csekély mértékben, de emelkedtek az ápolói bérek az elmúlt időszakban, a növekményt ugyanakkor teljes egészében elvitte az infláció.
MTI
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A rendőrök, a mentők és a tűzoltók is csatlakoztak a kezdeményezéshez. Teljes cikk
Egy friss kutatás megállapította, hogy a generációk jobban hasonlítanak egymásra, mint azt a sztereotípiák sugallják, különösen a technológia... Teljes cikk
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről, a nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető és online... Teljes cikk
- Új korszak jöhet a Debreceni Egyetemen a GE-vel közösen 3 hete
- Gyanúsan sok a beteg az ünnepek körül – ezért változtat a kormány a táppénzen 3 hete
- Felmérés: az egészségügyben továbbra is fennáll a nemek közötti bérszakadék 4 hete
- 300 órás hónapok, valódi béremelés nélkül – így élnek az ápolók Magyarországon 2 hónapja
- Hogyan válasszunk irodai forgószéket - HR- és vezetői szempontok 2 hónapja
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint - grafikon 2 hónapja
- Bőrgyógyászat: több mint bőrproblémák 2 hónapja
- Az egészséges vérplazma jelentősége és felhasználása 2 hónapja
- 5 milliós fizetésért toboroznak magyar mentősöket Csádba 3 hónapja
- Fontos változás az egészségügyben: egyszerűbb lett a nyugdíj melletti munkavégzés 5 hónapja
- A tízezer lakosra jutó betöltött védőnői állások száma hazánkban 7 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben