Az Opel nyomában - tüntetés a Volkswagennél
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA Volkswagennél folyó bérvita közben kedden többezer alkalmazott tüntetett a cég két üzemében a tervezett takarékossági intézkedések ellen.
Az Opel nyomában - tüntetés a Volkswagennél 2004. október 26. FigyelőNet, MTI-Eco A Volkswagennél folyó bérvita közben kedden többezer alkalmazott tüntetett a cég két üzemében a tervezett takarékossági intézkedések ellen. hirdetés Salzgitterben 3500 alkalmazott vonult fel a gyárkapu előtt, Emdenben több mint 5 ezren tartottak nagygyűlést az üzem területén. A VW wolfsburgi székhelyéről nem jelentettek megmozdulást. Salzgitterben és Emdenben a dolgozók azért tüntettek, hogy az ötödik tárgyalási forduló előtt nyomást gyakoroljanak a cégvezetésre. Az IG Metall fémipari szakszervezeti szövetség szóvivője szerint szerdára is tüntetéseket szerveznek, csütörtökön pedig Hannoverben - ahol az ötödik tárgyalási forduló e napon kezdődik - ismét többezer VW-dolgozó tart központi tiltakozást. A Volkswagennél 30 ezer munkahely kerülhet veszélybe, ha a társaság vezetése nem állapodik meg a szakszervezetekkel a bérbefagyasztásról, illetve a kedvezmények megvonásáról. A VW vezetősége továbbra is azzal fenyegetőzik, hogy áthelyezi a németországi termelés egy részét, ha a dolgozók nem hajlandók részesei lenni a költségcsökkentési programnak, és két évre befagyasztatni bérüket. A vezetés, ajánlata szerint, két évre befagyasztaná a saját javadalmazását is, ha a dolgozók is vállalják a megszorításokat annak a széleskörű átalakítási programnak a keretében, amely a bérköltségek 2 milliárd euróval való csökkentését irányozza elő a következő hat évben. Ezt azonban a szakszervezetek elutasították: 4 százalékos fizetésemelést kérnek, és garanciát a továbbfoglalkoztatásra. A VW úgy ítéli meg, hogy a vállalat hat németországi üzemében versenyhátrányban van a bérköltségeket illetően a konkurenciához képest. Emiatt azt is tervezi, hogy módosít a premizálási rendszeren, újrafogalmazza a munkaidőt, és leépíti a többletmunkát honoráló prémiumokat. A Volkswagen kedden, közvetlenül tőzsdezárás előtt 33,95 eurón állt Frankfurtban, 0,74 százalékos nyereséggel a hétfői 33,70 eurós záróhoz képest. Kedden 33,70 eurón nyitott. Az év eleje óta 23,45 százalékot gyengült, 44,90-30,35 euró között mozgott. Egy évvel ezelőtti áránál most 20,68 százalékkal olcsóbb.
- 2026.06.05Bértranszparencia Az irányelv legfontosabb újdonságairól és kötelezettségeiről. A munkáltatókat érintő jogi és HR-es kihívásokról. Gyakorlati példákról, amelyek segítenek megérteni a kockázatokat. Megoldási stratégiákról: hogyan lehet a megfelelést eszközzé tenni a munkahelyi bizalom és a munkáltatói márka erősítésében.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.15Stratégiai emberi erőforrás szaktanácsadó szakirányú továbbképzés A képzés valós szervezeti helyzeteken, gyakorló HR-vezetők tapasztalatán és emberközpontú stratégiai szemléleten keresztül ad azonnal alkalmazható tudást.
Részletek
Jegyek
- 2026.06.18Mesterséges intelligencia üzleti használata - a rejtett kockázatok Az előadás célja, hogy gyakorlati, adatvédelmi és AI jogi szempontból is bemutassa a mesterséges intelligencia üzleti használatának legkritikusabb kockázatait. Kiemelt fókuszt kap, hogy milyen adatokat tilos, de legalább is nem jó ötlet AI rendszerekbe bevinni és hogyan történik mindez a valóságban, akár észrevétlenül.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Az ördög Pradát visel: mit tanulhat a HR a popkultúra legtoxikusabb főnökétől?