Az utolsó francia olajfinomítóban is felfüggesztették a nyugdíjreform miatti sztrájkot
Bár felfüggesztették a munkabeszüntetéseket, a szakszervezetek csütörtökre újabb országos tiltakozónapot hirdetettek.
Felfüggesztették kedden az utolsó francia olajfinomítóban is a nyugdíjreform ellen csaknem egy hónappal ezelőtt meghirdetett sztrájkot - közölte a CGT szakszervezet. "A sztrájkolók a délelőtti közgyűlésükön úgy döntöttek, hogy felfüggesztik a mozgalmat" a TotalEnergies olajipari vállalat normandiai Gonfreville-L'Orcher- ben található telephelyén - mondta az AFP hírügynökségnek Alexis Antonioli szakszervezeti vezető, akinek megfogalmazása szerint a munkabeszüntetés "a kormánynak és a vezetésünknek az irányunkban gyakorolt megtorló politikájára" adott válasz volt.
A legnagyobb franciaországi olajfinomító vezetése megerősítette, hogy kedden már egyetlen dolgozó sem sztrájkolt, és a március 18-án leállt létesítményben kedden helyreállt a megszokott munkarend. A nyugdíjkorhatár 62-ről 64 évre tervezett emelése ellen a stratégiai ágazatokban március közepén meghirdetett határozatlan idejű sztrájkhullám a múlt héten kezdett kifulladni, és péntekig az olajfinomítók többségében újraindult a termelés. Mielőtt a kormány hatóságilag kötelezte az olajfinomítókban dolgozókat a munkafelvételre, az ország nyolc olajfinomítója mellett található olajraktárak egy részét elfoglalták a sztrájkolók, és nem engedték a benzinkutak újratöltését, amely mintegy tíz napig részleges üzemanyaghiányt idézett elő, eleinte az ország nyugati és déli részében, a múlt héten pedig elsősorban a párizsi régióban.
A sztrájkok felfüggesztése ellenére a szakszervezetek csütörtökre újabb országos tiltakozónapot hirdetettek a nyugdíjreform visszavonását követelve. Ez lesz a 12. megmozdulás több százezres utcai felvonulásokkal a nagyvárosokban, és munkabeszüntetésekkel a közszférában, mielőtt az alkotmánytanács másnap közzéteszi jelentését a vitatott nyugdíjreform alkotmányossági vizsgálatáról, valamint az ellenzéki baloldal által kezdeményezett népszavazási javaslatról.
Emmanuel Macron elnök jelezte: miután a reform végigjárta "a demokratikus folyamatát", szeretné, ha még idén hatályba lépne. A nyugdíjkorhatárt két évvel megemelő törvénytervezet ellen január 19-én kezdődött százezres tömegdemonstrációk mindaddig békések voltak, amíg a kormány életbe nem léptette a francia alkotmány 49.3-as cikkelyét a nemzetgyűlési szavazás megkerülésére. Azt követően hirdetettek határozatlan idejű sztrájkokat a szakszervezetek, a tüntetéseket pedig országszerte utcai zavargások kísérték.
MTI
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A rendszert az Egyesült Államokban és Kanadában vezetik be. Teljes cikk
Csak a 25 év alattiak jelentettek csökkenést az elégedettségben, ami arra utal, hogy személyre szabottabb stratégiákra van szükség a karrierjük... Teljes cikk
A friss kimutatás a nyugati szomszédunkban az idén egész évre 7 ezer csődkérelemmel számol. Teljes cikk
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 2 hete
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 2 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 2 hete
- Elhunyt a "vasutas", aki országos sztrájkokkal írta be nevét a történelembe 2 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 2 hete
- Itt az első figyelmeztetés: pénteken 10 percre leáll a közlekedés Budapesten 3 hete
- Az öregségi nyugdíjban részesülők teljes ellátásának átlag- és mediánösszege - grafikon 3 hete
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 3 hete
- Csökken a népesség, nő a nyomás - sokan későn kezdenek el a nyugdíjra félretenni 4 hete
- Külföldi nyugdíj: mit kell tenni annak, aki külföldön is szerzett nyugdíjjogosultságot 4 hete
- Milliókat érhet a jó időzítés a nők kedvezményes nyugdíjánál 4 hete