kapubanner for mobile

Baj van a Liga háza táján

Kicsinyes bosszúból és félelemből záratta ki Gaskó István, a Liga Szakszervezetek elnöke az Operaházi Dolgozók Független Szakszervezetét (ODFSZ) a Ligából - írja az ODFSZ közleményében. A konföderáció Elnökségének többsége az ODFSZ elnökéhez intézett életveszélyes fenyegetés közepette pedig asszisztált ehhez. Az ODFSZ nem fogadja el a koncepciós döntést, és bírósághoz fordul. Közben Gaskó István irodáját a Blikk szerint rendőrök lepték el.

Az amúgy is erősen megcsappant taglétszámú Liga nem hajlandó szembenézni elnökük viselt dolgaival, írja az ODFSZ. Ismeretes, a VDSzSz alelnöke – aki az ODFSZ elnöke is – a nyár folyamán több alkalommal feljelentést tett ismeretlen személy ellen, mivel többek között a Liga Szakszervezetek gazdálkodásával kapcsolatban is aggályos körülményeket fedezett fel. A hatóságok az általa kezdeményezett összes ügyben vizsgálatot, nyomozást rendeltek el, amelyek jelenleg is tartanak.

A LIGA elnöksége az ODFSZ alelnökeitől azt kérte, hogy szakszervezetük nevében határolódjanak el elnökük fellépésétől. Ám amikor erre nem voltak hajlandóak, az Elnökség kizárta az ODFSZ-t tagjai sorából.

A Liga alapszabályának minden szempontból eleget tevő a Liga programjának teljesüléséért fáradozó ODFSZ elfogadhatatlannak tartja a döntést.

Elfogadhatatlannak tartja, hogy a Liga Elnökség többsége a despota Gaskó Istvánnak falazott, ugyanakkor elismerését fejezi ki az Elnökség azon tagjainak, akik a kizárás ellen voksoltak, és kiálltak a demokratikus alapértékek mellett.

Az ODFSZ szerint a történtek tanulsága, hogy a Liga bármelyik tagszervezete kizárásra számíthat, ha történetesen nem a Liga elnökének tetsző álláspontot képvisel, vagy viselt ügyei és cselekedetei ellen fellép.
Az ODFSZ szerint Gaskó István méltatlanná vált a Liga Szakszervezetek elnöki tisztségére.

Közben a Blikk információi szerint házkutatást tartottak a rendőrök Liga Szakszervezetek székházában. Fegyveres rendőrök reggel érkeztek ki a székházhoz, civil autókkal, civil ruhában: jegyzőkönyvbe vették a dokumentumokat, amiket az irodákban találtak és úgy tudjuk, a számítógépeket is átvizsgálták.

A nyomozókat nem Gaskó István botrányos hotelszámlái érdeklik elsősorban, hanem a szakszervezet százmilliós sztrájkalapja, aminek nyoma veszett.
  • 2026.02.19Tudásmegosztó közösségek szerepe a digitális korban A konferencián a tudásmegosztó tanulóközösségek kialakításának és működtetésének gyakorlati kérdéseivel foglalkozunk. Az üzleti szférában és a felnőttoktatás területén alkalmazott gyakorlati tapasztalatokon keresztül, valamint a kapcsolódó kutatási eredmények tükrében vizsgáljuk, hogy a szervezetekben, szervezetek közötti és szervezeteken átívelő szakmai közösségekben a tudásmegosztás hogyan működik, milyen átalakuláson esik át a digitális transzformáció hatására. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Felmérés: a régióban a vezetők többsége potenciális kockázatnak tartja az AI-t

Az üzleti vezetők 62 százaléka szerint jelentős kockázatokkal kell számolni az üzleti tevékenység során 2026-ban. Teljes cikk

Pályaválasztás az AI korában: így válassz egyetemet 2026-ban

A továbbtanulásnál a választás súlyát az elmúlt években jelentősen megnövelte a mesterséges intelligencia (AI) gyors térnyerése, amely alapjaiban... Teljes cikk

Négymillió forinttal szívódott fel az önjelölt ács

Az ügyészség csalás és lopás elkövetésével vádolta meg a férfit. Teljes cikk