Béremelés csak elbocsátásokkal - további leépítés az APEH-nél is
A központi államigazgatás területén végrehajtandó létszámcsökkentés biztosítaná a jövő évre a közszférában tervezett 6,5 százalékos bruttó béremelést. A Magyar Hírlap információi szerint a béremeléshez szükséges forrásoknak mindössze harmadát biztosítaná a költségvetés.
A lap értesülései szerint az APEH-nél is több száz fős elbocsátásokra kerül sor, amennyiben végleges formát öntenének a jelenlegi kormányzati tervek. Az idén már 1100 alkalmazottjától vált meg az adóhivatal, ami elsősorban az ellenőrzési területen érezteti hatását. Az ÁSZ jelentése szerint az adózók ellenőrzöttsége már 2002-ben is csökkent, a számvevők szerint sokkal több magánszemélyt kellene megvizsgálni. Ráadásul 2,2 millió adózót egyáltalán nem vizsgál az adóhivatal, ugyanis adatszolgáltatásnak és nem adóbevallásnak tekinti, ha a munkáltatók számolnak el alkalmazottaik éves jövedelmével.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk