Bérfejlesztéssel tartja itthon szakembereit a Semmelweis Egyetem
Három éven át 25 millió forinttal támogatja a Semmelweis Egyetemet (SE) a Richter Gedeon gyógyszergyártó cég; az adományt az egyetem az újszülöttgyógyászok bérfejlesztésére fordítja. A cél a szakemberek itthon tartása.
Hozzátette: hiány van ezen szakemberekből, sokan vállalnak külföldön munkát. Szabó Miklós, az SE vezető neonatológusa hozzátette, az elmúlt években hét szakember hagyta el az ő osztályát, és vállalt külföldön, jobb fizetésért munkát.
Bogsch Erik, a Richter vezérigazgatója azt mondta, az elkövetkezőkben szeretnék felkeresni a további három orvosegyetemet is, hogy hasonló segítséget ajánljanak fel számukra. Kiemelte, a cégnek mindig is fontos volt a társadalmi felelősségvállalás, és reméli, hogy más társaságok is követik a Richter példáját.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
1005 alapellátó praxisban nincs orvos Magyarországon a legfrissebb július eleji adatok alapján. A Magyar Orvosi Kamara szerint a magyar egészségügyi... Teljes cikk
Egyszerűbbé és átláthatóbbá válik az egyszerűsített foglalkoztatás követése: a NAV-Mobil alkalmazásban már elérhetők az EFO-s napokra... Teljes cikk
A NAV új papírmentes ellenőrzést vezet be, és azonnal elérhetőek lesznek a jegyzőkönyvek. Júliustól változnak az egyszerűsített foglalkoztatás... Teljes cikk
- Fókuszált munka és együttműködés - így néz ki belülről a Richter magyar központja 3 hete
- Rászakadhat a korfa erre a magyar városra, ha nem lépnek időben 4 hete
- Díjazták a legjobb magyar egyetemeket 1 hónapja
- A világ élvonalában? - újabb mérföldkő a Semmelweis Egyetem történetében 1 hónapja
- Ő kapta az Év Menedzsere Díjat 1 hónapja
- Nem olcsóbb a külföldi vendégmunkások alkalmazása a magyarokhoz képest 2 hónapja
- Felmérés: a felsővezetők jobbra értékelik saját teljesítményüket iparági versenytársaiknál 2 hónapja
- Nagy siker: a világ legjobb egyetemére került be egy magyar középiskolás lány 4 hónapja
- Munkahelyi hatékonyság növelése szinte ingyen 4 hónapja
- "Műszaki művészetre" van szükség - együttműködést kötött a Mol Nyrt. és a Miskolci Egyetem 4 hónapja
- "Milliószám lesznek olyanok Magyarországon, akiknek nem kell többé személyi adót fizetniük" 5 hónapja