Bohócdoktorokkal vállalt felelősséget a Kürt Zrt.
A Kürt Információbiztonsági és Adatmentő Zrt. a korábbi évekhez hasonlóan a karácsonyi ajándékozásra szánt összeget idén is jótékony célra ajánlotta fel. A vállalat dolgozói, ügyfelei, valamint partnerei döntötték el 2008-ban is, hogy az ez évi keret mely intézményhez vándoroljon. A megannyi rászoruló közül idén a Piros Orr Bohócdoktorok Alapítvány vihet gyógyító nevetést a beteg gyermekeknek a Kürt jóvoltából.
A Piros Orr Bohócdoktor Alapítvány a támogatásból 3 hónapon keresztül gyógyító erejű kacagást visz a beteg gyerekeknek. Erre különösen nagy szükség van a decemberi, illetve karácsonyi időszakban, hiszen ilyenkor az ünnepeket kórházban töltő gyermekek számára még fontosabb a bohócdoktorok látogatása és vidámságpirulái. Szám szerint ugyan kevesebben vannak a kórházi osztályokon ebben az időszakban, ám akiknek bent kell tölteniük az ünnepeket (súlyos betegségük vagy nehéz szociális körülményeik következtében), azoknak karácsonykor még több törődésre, odafigyelésre van szükségük. Ebben próbálnak segíteni a bohócvizitek, amelyek a szülői és orvosi visszajelzések alapján rendkívül pozitív hatással vannak a beteg kicsikre.
Rékay Ágnes, a Piros Orr Bohócdoktor Alapítvány ügyvezető igazgatója így fogalmazott: "A nevetés a legjobb gyógyszer. Mi nem csupán hiszünk a nevetés gyógyító erejében, hanem tényként tudjuk, hogy a test gyógyulására nagymértékben hat a lélek állapota. Ez utóbbi javítását tekintjük a feladatunknak. Bohócdoktoraink a jó közérzetért, a vidámságért, a nevetésért látogatják a kis betegeket. A karácsonyi időszakban a Kürt Zrt. jóvoltából fogják tudni meglátogatni többek között a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet Gyermekszív Központját, hozzájárulva az itt lévő beteg gyerekek mielőbbi felépüléséhez, és egy meghitt Karácsony ünnepléséhez."
A Kürt Zrt. vezérigazgatója, Kmetty József a Haller utcai Gottsegen Gyermekszív Központban adta át a támogatásra szánt összeget az alapítványnak, amely által a bohócdoktorok negyedévig tudják biztosítani a kisbetegek mosolyát. Az első látogatáson a Kürt munkatársai is részt vettek, és a bent fekvő gyerekeknek apró ajándékokkal, játékokkal kedveskedtek. A vállalat a szavazásban résztvevő ügyfeleinek jelképes ajándékot készített, a girincsi Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola és Diákotthon halmozottan hátrányos helyzetű lakóinak aktív közreműködésével. A girincsi otthont a Kürt 2006-ban támogatta először, és azóta is szoros kapcsolatot ápol velük.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Háromszáz új, kifejezetten magas képzettséget igénylő munkahelyet teremt Szegeden a német Rheinmetall beruházása, amely ahhoz is hozzájárul, hogy... Teljes cikk
Négyszáz új, magas képzettséget igénylő munkahelyet teremtve Budapesten hozza létre legnagyobb európai uniós és egyben az első térségbeli... Teljes cikk
Több lépcsőben emelkedik az alanyi adómentesség éves bevételi korlátja. A jelenlegi 18 millió forintos felső határ 2026-ban 20 millió, 2027-ben 22... Teljes cikk
- Cukorbetegek munkahelyi jólléte – egészségtámogató tanácsok 2 hónapja
- Pénzeső a nyugdíjasoknak: van, ahol 40 ezret osztanak karácsonyra 2 hónapja
- The show must go on! 2 hónapja
- Megjelent a rendelet a közszolgálati dolgozók otthontámogatásáról – itt vannak a részletek 2 hónapja
- Túl sokan betegednek bele a munkába – a szakértők szerint itt a határ 2 hónapja
- Az amerikai dolgozók több mint fele saját zsebből fizeti a képzéseket, amiket munkáltatója nem áll 3 hónapja
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 3 hónapja
- Már több mint ötezer nyertesnek utaltak támogatást a vállalati e-autó programban 3 hónapja
- Ezek a rendvédelmi dolgozók kapnak lakhatási támogatást 3 hónapja
- Támogatás, nem sajnálat: így álljunk a mellrákkal küzdő munkatársaink mellé 3 hónapja
- Évi 1 millió forint ingyenpénz lakásra - itt vannak az Otthontámogatás részletei! 3 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa