Bővülő pályázati lehetőségek, növekvő népszerűség

A kedvezőbbé váló feltételek és a bővebb források enyhíthetnek a hazai kisvállalkozók forrásigényén. A könnyebb vállalási feltételek újabb vállalkozói köröket csábítanak pályázatok beadására, ráadásul már nem csak a vissza nem térítendő konstrukciók népszerűek - adja hírül a Világgazdaság.

A cél változatlan, a keretösszeg azonban a 2007-es sikerre való tekintettel megemelkedett a vállalati folyamatmenedzsment támogatását célzó, illetve az e-kereskedelem és egyéb e-szolgáltatások fejlesztését segítő tendereknél. Ezek mellett megnyílt a hátrányos helyzetű kistérségekben induló vállalkozások komplex technológiafejlesztését támogató, valamint a nemzetközi szolgáltató központok létesítését és fejlesztését segítő pályázat is -írja a Világgazdaság.

A tavaly támogatáshoz jutott 1300 szerencsés igazolhatja, hogy a korábbiaknál sokkal gyorsabban történik már az elbírálás, a szerződéskötés és a kifizetés is.

2008 a várakozás éve volt, a tavaly kezdődött új uniós költségvetés keretében meghirdetett források első körben gyorsan kimerültek, de hamarosan újabbakat hirdetnek meg - nyilatkozta Barta E. Gyula, az uniós pályázatok koordinálásáért felelős Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány vezetője.

A vissza nem térítendő támogatások mellett a visszatérítendő konstrukciókra is érdemes figyelmet fordítani, ezeket főként a nem kiemelten támogatott régiókban működő cégeknek ajánlja a szakember. A regionális programok még több lehetőséget nyújtanak a pályázóknak. Egyes támogatásokra másfélszeres-kétszeres a többletigény. Nem csak az új kiírásokat, hanem a régieket is érdemes tanulmányozni - tanácsolta Barta.

Világgazdaság
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Több milliárdos támogatás nyílik meg: új program indul a fogyatékossággal élőknek

Három szakaszban összesen 3,42 milliárd forint hazai és európai uniós forrás jut a fogyatékossággal élők munkatapasztalat-szerzésének... Teljes cikk

Ösztöndíjjal erősítik a bölcsődék szakember-utánpótlását 2026-ban is

A kisgyermeknevelő-képzésekben résztvevők 2026-ban is igényelhetnek ösztöndíj-támogatást - hívta fel a figyelmet a Magyar Államkincstár (MÁK)... Teljes cikk

Közel 2,5 millió forint támogatás minden új dolgozó után - már pályázhatnak a kkv-k

A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások már pályázhatnak a "KKV kapacitásbővítő támogatás 3.0" programra, mellyel közel 2,5 millió forintos... Teljes cikk