Cseh cég költözik a dorogi Sanyo-gyárba
A Sanyo megüresedő dorogi üzemébe az elektronikai gyártó egy csehországi beszállítója települ, s háztartási kisgépekhez, például hajszárítókhoz, elektromos fogkefékhez, borotvákhoz szükséges telepek gyártására rendezkedik be. Ez 300 új munkahelyet teremt Dorogon - írja a Napi Gazdaság.
A dorogi Sanyo jelenlegi munkaerőhelyzetére jellemző, hogy az összeszerelő gépsorok mellett több betöltetlen állás is van. Kalocsai Péter humánerőforrás-igazgató elmondta: a tervek szerint szeptemberben beindítják az épületklímák gyártását is - számol be a Napi Gazdaság.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben