Egész napos sztrájkra készülnek a pedagógusok
A pedagógusok ezúttal gyermekfelügyeletet sem biztosítanának minden iskolában. A szakszervezetek pénteken ülnek asztalhoz a döntéshozókkal.
Március 16-tól venné kezdetét a pedagógusok határozatlan idejű sztrájkja. A két nagy szakszervezet megállapodott a még elégséges szolgáltatásokról, az erről szóló javaslatukat pénteken vitatják meg a kormány képviselőivel - tudta meg az RTL Híradója Nagy Erzsébettől, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) országos választmányának a tagjától. A szakszervezetek szeretnének megállapodni a még elégséges szolgáltatásokról, hogy ne kelljen bírósághoz fordulni. Nagy Erzsébet elmondta, ha nem tudnak megegyezni, minél előbb bírósághoz fordulnak, mert nem akarják, hogy jogerős ítélet nélkül kelljen határozatlan idejű sztrájkot szervezniük. A PDSZ választmányi tagja elárulta, hogy teljes sztrájknapokat terveznek, melyek során gyermekfelügyeletet sem biztosítanának minden intézményben, mert erre a legutóbbi munkabeszüntetés alkalmával nem volt lehetőségük. Mivel a sztrájk csak 2 órás volt, nem lehetett volna megoldani a diákok el- és visszaszállítását a felügyeletet biztosító intézménybe.
Nagy Erzsébet azt mondta, a céljuk, hogy ahol sokan vesznek részt a sztrájkban, valóban észrevehető, zárt ajtós sztrájkot tudjanak tartani a tanárok, és csak bizonyos intézményekben legyen gyerekfelügyelet.Hozzátette: a szakszervezetek azon dolgoznak, hogy elkerüljék a sztrájkot, elsősorban a tárgyalóasztalnál szeretnének megállapodni.
rtl.hu
fotó: unsplash
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A magyar gyermekorvosi ellátórendszer egyre súlyosabb szakemberhiánnyal küzd, amit a friss statisztikai adatok is alátámasztanak. A csökkenő... Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az Egyesült Államokban a vállalatok több mint fele csökkenti a munkavállalói juttatásokat, hogy csökkentse az AI-val... Teljes cikk
A NAV munkatársai többek között a dolgozók bejelentését is vizsgálják. Teljes cikk
- Egyre többet túlóráznak a pedagógusok, amit a statisztikák többlettanításnak neveznek 2 hete
- Sztrájk miatt szinte a teljes élet leáll ma ebben az országban 2 hete
- Sztrájkmenetrendet hirdetett meg a pécsi buszvállalat 2 hete
- Megjelent a rendelet a pedagógusok egyszeri kiegészítő juttatásáról, ekkor kapják meg a tanárok 2 hete
- Gulyás Gergely: heteken belül megkapják 150 ezer forintos juttatásukat a pedagógusok 3 hete
- Véget ért a szerbiai ügyvédek sztrájkja 3 hete
- Maldív-szigetek és extra fizetés – Babót új tanítóját így csábítják 1 hónapja
- Vádat emeltek a pedagógusra támadó diák ellen 1 hónapja
- A 60 éves és annál idősebb főállású általános iskolai pedagógusok aránya 1 hónapja
- Elszámolhatták a pedagógusbéreket, a PDSZ szerint több pénz járna a tanároknak 2 hónapja
- Kétszeresére emelik a nemzetiségi pedagógus ösztöndíjakat 2 hónapja

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben